Malt Kullanmama Rağmen Tüy Kusuyor

Maskesmom

Merhaba arkadaşlar, kedime gimcat maltı veriyorum ancak kedim dışkısıyla atmak yerine kusuyor. Her gün veriyorum ama acaba miktar olarak mı az veriyorum yoksa maltı mı değiştireyim? anlayamadım bir türlü. Fikri olan var mı bu konuda?

11 CEVAP

Ozge00

Çimin amaci kusturmak, yani tüy belirli miktara gelince kusarak atar yine. Sadece veterinerde satilan maltlar var, eger yine kusmaya devam ederse veterinerinize danışın.

bihtercik

ben malt yerine kedi çimi kullanıyorum.
hem daha doğal,bence deneyin

Ozge00

Çim kusturur, onu kusmak için yiyorlar zaten. Maltin dışkı ile attirmasi lazim. Her malt etkili olmuyor maalesef. Veterinerinerinize danışın, özel satılan maltlar var haftada 1 veya daha az sıklıkta kullanılıyor etkili olduğu için.

Zeynepulku

Uzun tüylü kedoelrdr normal maltlar ise yaramayabiliyor. Direk çimen kullanın bence ,hem daha sağlıklı olur.

Maskesmom

o zaman ben bir süre miktarını artırarak vereyim, aynı şekilde devam ederse çime geçerim. Teşekkür ederim hepinize.

Maskesmom

köpek bakımı ve sağlığı konusu altına yazmışım. Özür dilerim.

Maskesmom

kedi çimi kullandım ancak kedim bir türlü koparıp yiyemedi. Bende kendim kopartıp verdim, çok sevdi ancak yerken rahat edemiyor.

bihtercik

kedi çimini kopartıp yaş mamasına karıştırın.
bence ona iyi gelecek şeyleri her yöntemle deneyin

Ozge00

Kediniz uzun tüylü ise 4-5 cm veriliyor sanirim. Siz ne kadar veriyorsunuz?

Maskesmom

kedi çimini yaş mamasına karıştırıcam peki teşekkür ederim.
Kedim chinchilla yani upuzun tüyleri, ben fındık büyüklüğünde veriyorum ancak yeterli olmuyor galiba dışkısıyla atmak yerine kusuyor.

Ozge00

Günlük Tüketim Miktarı;

  • Günlük olarak 6 cm (1 cm = 0,5 gr) verilmesi önerilir.

  • Yemeklerden önce verilmesi tavsiye edilmektedir.

  • Direkt veya mamaya karıştırılarak verilebilmektedir.

  • Çok temizlenen uzun tüylü ırklarda ve gerekli durumlarda günlük olarak verilen miktar iki katına kadar artırılabilir.

Kullanim talimatı bu şekilde. Muhtemelen az geliyor malt.