Yavru Kedim Çok Isırıyor

dilaraasnn

1 buçuk aylık, dişleri kaşındığı için ve oyun oynadığı için normal ama kedim elimi ne zaman görse atlıyor ve ısırmaya başlıyor böyle bir alışkanlık kazanmasını istemiyorum . Isırmaya başladığında kediden uzaklaşın yapmaması gerektiğini zamanla anlar ve bırakır deniyor ama yavru olduğu için anlar mı bilemedim .ısırmaya alışmaması için ne yapmalıyım

5 CEVAP

alabalik32

Yavaş yavaş öğreniyorlar. Bizim ki el ayağımızı sürekli ısırırdı. Zamanla bıraktı. Şimdi sadece oyun oynarken elimizi ısırıyor.

uzumkitty

elinize çok saldırıyorsa birazcık karabiber dökün ısıracağı yere. ağzı yandığı için bırakıyor sonra :D

gulsundusmez

el mahkum ısıracak 10 aylık olana kadar

Gulnurozmen1

Oyun oynadığı için ıstırıyor. Elinizi saklayarak oyun oynayın eldiven falan iş görür, ayaklara sarmaya da başlar. Büyüyünce geçiyor. Ayrıca yavruyken saldırdığında uzaklaşmak işe yaramıyor büyüyünce anlıyorlar.

KeremCaldir

Normaldir. Benim kedim evime ilk geldiğinde 2aylikdi ve gercekten ilk ay ellerim biktin dustu. Suan 7ye dayandi ve sadece oynarken isiriyor.