Tarak Tercihi

seliinkececi

Kedimin tüylerini normal tırtıklı orta boy bir tarakla tarıyorum kısa tüylü olduğu için tıraş etme vs derdimiz yok ama sorum şu ki illa ki internette gördüğümüz kedi/köpek tarağı mı olması gerek? Yoksa kullandığım tarak iş görür mü kan dolaşımını hızlandırması ve tüylerinin daha güzel çıkması için? Ona göre internetten sipariş edeceğim :) yardımcı olursanız sevinirim.

12 CEVAP

alabalik32

Furminator harika tavsiye ederim.

KeremCaldir

Eldiven tarak kesinlikle balon bir tercih bana kalirsa. Kedinizin tuyu kisa ise hic toplamayacktir

Kontesiim

Ben eldiven tarak kullanıyorum kızıma çok memnunum tavsiye ederim :)

Ozge00

Normal tarak dediğiniz, insanlar icin olan mi? Pek tüy almıyor onlar vre dolayisi ile kedi tuylerini yalarken daha fazla tuy yutuyor. İmkanınız varsa furminator alabilirsiniz. Normal kedi tarağı da iş görür. Ama tarayin yani düzenli olarak

gokkces

Furminator ü tavsiye ederim. Çok işe yarıyor. Biraz pahalı ancak ömür boyu kullanabilir. Sizim sorunuza gelirsek. Kedi tarakları dışındali taraklar pek tüy tıplayamıyor bu nedenle kedinizin aşırı tüy yutöasına neden olabiliyor. Benim tavsiyem furminatör ancak ondan önce kediler için olan eldiben şeklinde olan tarağı kullanıyordum. Oda epey işe yarıyoe ve uygun fiyatlı

uzumkitty

eldiven şeklinde olan taraktan alın. furminator de olabilir harici taraklar işe yaramıyor

KeremCaldir

Kesinlikle furminator almanizi oneririm. Kedim scottisk olmasına rağmen tuy dokuyordu. Biz orjinal almamamiza ragmen cok güzel tuy topluyor. Oneririm

Succubus

Furminator evet tüy dökülmesini azaltan bir tarak ama günlük tarama için uygun bir tarak değil. Kutusunda bile haftada 10-15 dk kullanın yazıyor. Ben haftada 2 gün onunla tarayıp, her gün ince telli tarak ile üstünden geçiyorum. Derideki kan dolaşımının tüyde etkisini görmek için zaten ne kadar sık tarayabilirseniz o kadar iyi. Ayrıca o telli fırçayı üzerinde kalan uçuşmak üzere olan tüyler için kullanıyorum.

uzumkitty

eldiven tarak gayet işe yarıyor furminator kadar tüy topluyor (kedim kısatüylü) yani boş boş duyar kasmayın. kullanmayan bilemez. tavsiye ederim eldiven tarağı.

seliinkececi

Cevaplariniz icin tesekkur ederimm:) linklere de bakacagim sagolun