Dişler Ve Sorunumuz

dlwlrma

1.5 yaşında sokak kedisi.Köpek dişleri var ama 4 dilim arasındaki dişlerden bazıları yok.Ne yemeli bu kedi

5 CEVAP

Zeynepulku

Arka dişler küçük oluyor belki gorememişsinizdir. Genelde direk yutarak veya bir kere kırarak yiyorlar kuru mamayi :)

Succubus

beslemesini siz yapıyorsanız, ıslak mama sokak kedisi için zor, evde ıslak mama tarzı bir şeyler de yapabilirsiniz, rondodan geçirip, normal mamayı biraz ıslatarak da verebilirsiniz, ama ıslak mama ne kadar hızlı tüketilirse o kadar iyi olur.
bir de bahsettiğiniz dişler sanırım yanlardaki ezici dişler, kuru mamayı da ezmek için kullanılan değil mi? ve her iki tarafta da mı yok?

dlwlrma

Bahsettiğim dişler önde ve ortada olanlar arkadakileri göremedim.

Succubus

arka dişleri sağlamsa, zaten kuru mamayı da onla yiyorlar en çok; direk kuru mama vermenizi öneririm çünkü diş sağlığı açısından daha yararlı. baktınız olmuyor yumuşak şeyleri denersiniz. bir de burada kuru mamayı direk miksere atmayı önerenler görmüştüm sanırım ıslatmamak adına mamayı. o da bir çözüm daha rahat yemesi adına.
ama kuru mama yerken gözlemleyebilirseniz bir defa bile olsa siz de daha rahat karar verirsiniz

dlwlrma

Az önce kuru mama verdim yiyebiliyor.Baxen kırararak bazen direk yutuyor