Acil Cevaplar Mısınız

chromatica

arkadaşlar 1 günlüğüne bir yere gitmek zorundayım yavru kedimi 1 günlüğüne evde bıraksam her hangi bir sorun olur mu lütfen beni bilgilendirin ne yapmam gerekiyor evde

13 CEVAP

zeynepbengusu

2 aylık kedilerin 2-3 saatten fazla yalnız kalmaması önerilir. Yalnız kalmasa daha iyi olur ama illa kalacaksa girmesi sakıncalı olan yerleri kapayın, bir kaç yere mama ve su koyun, kumunu temizleyip gidin ve evin sıcak olduğundan emin olun :)

Salihaylmz

Yavru kediyi bırakmak bence biraz sakıncalı. Yavru kediniz kaç aylık acaba?

ozlemsevgi

Birkaç farklı yere su kabı koyun, günlük yemesi gereken miktarı aşmadan mama koyun yine farklı kaplara. Kapınızı pencerenizi sıkıca kapatın, bir sorun olacağını sanmıyorum. Ama böyle uzun ayrılıklar strese girmelerine sebep olabilir yani benim kedim bir süre küsmüştü bana..

ozlemsevgi

Pardon salihaylmz in fotografiyla karıştırdım :)

Salihaylmz

Kusura bakmayın bir kaç kez yayınlandı ayni cevabim :(

chromatica

@salihaylmz evet kendi ihtiyaçlarını karşılıyor mesela sürekli mama yemiyor karnı acıktığı zaman gidip yiyor

ozlemsevgi

Kediniz fotograftaki kadar küçükse uzun süre yalnız bırakmak daha riskli olabilir.. ama mecbursaniz yapacak bir şey yok tabii ki..

chromatica

@salihaylmz 1 eylül doğumlu yani 2 aylık oldu sayılır. zaten 2 3 değil sadece 1 gün

Salihaylmz

Benim kedim çok küçük 1 aylık:) kediniz ne kadar yemesi gerektiğini bilip kendi ihtiyaçlarını karşılıyorsa ona evde devrilebilecek böyle tehlikeli eşyaları falan kaldırın suyunu ve mamasını koyun yeter çok mecbursaniz

Salihaylmz

Benim kedim çok küçük 1 aylık:) kediniz ne kadar yemesi gerektiğini bilip kendi ihtiyaçlarını karşılıyorsa ona evde devrilebilecek böyle tehlikeli eşyaları falan kaldırın suyunu ve mamasını koyun yeter çok mecbursaniz

Salihaylmz

Benim kedim çok küçük 1 aylık:) kediniz ne kadar yemesi gerektiğini bilip kendi ihtiyaçlarını karşılıyorsa ona evde devrilebilecek böyle tehlikeli eşyaları falan kaldırın suyunu ve mamasını koyun yeter çok mecbursaniz

Salihaylmz

Benim kedim çok küçük 1 aylık:) kediniz ne kadar yemesi gerektiğini bilip kendi ihtiyaçlarını karşılıyorsa ona evde devrilebilecek böyle tehlikeli eşyaları falan kaldırın suyunu ve mamasını koyun yeter çok mecbursaniz

chromatica

@zeynepbengusu tamamdır çok teşekkür ederim