Fiyatına Göre Hangi Mamayı Alayım?

Mertly

Sanabelle kitten 2kg = 114tl

Fitmin kitten 1,5 kg = 93 tl

Matisse kitten 1,5 kg = 94 tl

Golossi kitten 1,5 kg = 62 tl

Proplan Junior 3 KG = 160 tl

Arkadaşlar imkanım olsa orijen acana yada nd alıp geçicem ama imkan el vermiyor.
Bu mamalar arasında hangisini tercih etmeliyim?
Proplan iyi değil deniyor ama 3kg si 158 TL makul geldi yardımcı olurmusunuz hangisini alayım?
Cevaplarınız için teşekkür ederim ????

11 CEVAP

Siyammm

Proplan alın diyenlerin mama hakkinda pek bilgisi yok belliki.
Seçenekler arasından fitmin. Mystic te fiyatına göre çok iyi kullanıyorum memnunum

AsenaTuncay

Seçenekleriniz arasından Fitmin kittenı tercih ederim.

elifkonakci

Bunların hepsinden ucuz ve iyi Mystic var. Acana,Orijen veya N&D alamıyorsanız bunu tavsiye ederim. 15 kg'su 170 liraydı yanlış hatırlamıyorsam.

bihtercik

proplan junior

Anonymus944867

söyledikleriniz arasından proplan kitten.

Chibi09

Mystic için bir yerde vitamin değerleri düşük falan diye okumuştum. Almayı düşünüyorum daha önce kullandınız mı?

Hannibally

Orijen (ve hatta acana)kesinlikle bahsedildiği gibi iyi bir mama degil,çünkü bahsedildiği gibi gibi %60 oranında taze et yok...kesinlikle nd,Royal canin ya da hills oneriririm,olmazsa matisse ve ya proplan..diyeceksiniz ki ama pahalı,ama 8,10 yada 15kiloluk mama alırsanız ve güzelce saklarsaniz(ben poşeti açar açmaz hepsiniz posetliyorum)bayatlamaz ve daha ucuza gelir...????

Mehmetkr

Chibi09 sanmıyorum vitamin değerlerinin düşük olduğunu ama öyle olsa bile takviye gıda ile çözümü çok kolay

Mehmetkr

Chibi09 sanmıyorum vitamin değerlerinin düşük olduğunu ama öyle olsa bile takviye gıda ile çözümü çok kolay

Mertly

Yahu biri proplan demiş diğeri proplan öneren mamalardan anlamıyor demiş. Hangisine göre hareket edeceğimizi şaşırdık yokmu işin ehli biri?
Mystic alacağım ama mystic biraz ucuz gibi biraz daha fazla verebiliyorken varsa daha iyisini almak isterim. (Nd orijen acana bana fazla. )
Burada yorum yapan herkese de çok teşekkür ediyorum. :)

sforselin

Şöyle ki kolları sıvayıp biraz araştırma yapmalısınız. Mesela Royal canin önermiş biri. İçeriğini açıyoruz kendi sitesinden. %50'den fazla karbonhidrat var içinde. Yuh deyip kapatıyoruz, diğer mamaya geçiyoruz jbbjbebeb
Neyse mamada bakmanız gereken şey yüzeysel olarak protein, yağ, karbonhidrat oranları ve proteinin ne kadarının hayvansal protein olduğu. İnternette genel bilgi alabileceğiniz yazılar var. Onları biraz okuyun bence. Direkt size şu mama süper çok iyi al bunu kullan diyenleri dinlememelisiniz bence.