Kedimin Ağzı Çok Kokuyor

kedimedisever

Nasıl bi önlem alabiliriz? Diş fırçalama vs ne yapabilirim

10 CEVAP

Nihal12

Agzinda yada dislerde bir sikinti olabilir mutlaka veterinere bir gosterin.hersey olabilir hicbirsey de olmayabilir bunu ancak veterinere giderek ogrenirsiniz...ezbere burdan birsey onerilmez

Bikedi

Ben gimcat denta odul mamasi kullaniyorum. Gunde 3-4 tane veriyorum. Bi problemimiz yok

muratbb

Kediniz, normalde yediği mama miktarından daha az mama tüketmeye başladıysa, muhtemelen ağzı onu rahatsız ediyordur ve istese de yemek yiyemiyordur. Dolayısıyla ilerleyen zamanlarda halsizlik de olacaktır

muratbb

Evet, ilk madde tabii ki ağız kokusu! Kedinizin, nefesi kokuyorsa ya da sizi yaladıktan sonra yaladığı yer, balık gibi veya çürük gibi kokuyorsa bu normal değil. Bu tarz kokular, ağız ve diş hastalıklarının en belirgin işaretidir. ( Netten alıntıdır.)

kedimedisever

O zaman veterinerimize bi danışalım

Irms

benim kedimin ağzı da kokuyor... veteriner muayene etti bişeyi yok...

Ayben02

Eğer yaş mama ya da ev yemeği çok yiyorsa da koku olabilir

Böbrek rahatsızlığı habercisi olabilir, önce kan testi yaptırın. Gerekirse üre ve diğer değerlere bakılsın.
Yılda bir mutlaka kan tahlili yaptırın dostunuza. Yatakların içine saklanmaya başladı mı? İştahı azaldı mı? Bunlar çok önemli.

kedimedisever

Gimcat dental ödül maması veriyorum ama bir işe yaramadı. Yaş mama da çok yemiyor. Ev yemeği de çok yemez kuru mama yiyor genelde hep

Bir çok sebebi olabilir. Veterineriniz bir sağlık sorunundan kaynaklanmadığını söylerse büyük ihtimal kullandığınız mama sebep oluyordur. Özellikle balıklı mamalar ve yaş mamalar çok koku yapıyor. Tamamen kuru mama vermeye çalışın. Bir de ağız kokusu için ödül maması gibi atıştırmalıklar var onları da deneyebilirsiniz.