Kedilerin Sevdiği Taraklar

betul18

fotoğtafını koyduğum tarak ve furminator var ama pek sevmiyor taranmayı kedisi böyle olup sevdiği bir tarak bulabilen varsa öneri yaparsa sevinirim

12 CEVAP

Kontesiim

Ben kızıma eldiven tarak kullanıyorum severek taratıyor çok memnunum

uzumkitty

@Ozge00 o taraklar işe yaramıyor. en iyisi furminator veya eldiven şeklinde olan taraklar. tüyleri çok güzel topluyor, etrafa dökülmesini engelliyor. tavsiye ederim.

ZehraBulutt

Benim taranmayı sevmeyen kedim eldiven tarağa biraz daha uzun süre tahammül ediyor, size de ondan öneririm.

Ozge00

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/zampa-tahta-sapli-cift-tarafli-kedi-ve-kopek-tarama-fircasi-17x10cm.html

Çift taraflı taragin firca olan kısmını seviyor, metal olan kismindan hoslanmiyor mesela. Bu tarz bir fırça deneyebilirsiniz

Linsenpai

Elli bin tane tarak denedim tüylerini toplamak için, ama sadece benim saç tarağı la taratıyor kendini :( deli

muratbb

Tüy yapısına uygun taraklar almalısın.

betul18

kısa tüylü tekir veterinerden almıştık bunu o önermişti

NSukun

Bu tarz bı tarak var birde eldiven var bende ikisininde sevmedi sevmezse sevmiyor furminatoru de çok duydum araştırdım ama sevmezlerse boşa gidecek diye alamıyorum fiyatı da yüksek baya

Ozge00

Yo iyi alıyor, bizimki metal kısmı sevmediği icin fırçalı kısmı kullaniyoruz. Hatta bebekken diş fırçası ile taramaya başlamıştık. Furminator daha iyi alıyor elbette ama pahalı biraz.

Ozge00

Eldiven pek ise yaramadi bizde maalesef. Furminator daha iyi ama pahalı biraz, ondan sonra taraklar daha iyi alıyor, en son eldiven maalesef.
Ekstra, elektriklenme de yapiyordu, tüyleri diken diken oluyordu eldivenle taradiktan sonra :D nemlendirip kullandim, bu sefer de hiç hoşlanmadi. Her kedi farklıdır, deneyip görmek lazim. Bir memnununuz attığım taraktan :)

Ozge00

Bir de ben diş fırçası ile başladım ilk, yavaştan alıştı. Belki o şekilde alıştırabilirsiniz.

NURSENA123

en iyisi mi veterinere sorun tüy tipine göre verir zaten