Kedim Su İçmiyor Ne Yapabilirim?

Delaluna

Suyunu ve mama kabını her sabah güzelce temizleyip koyuyorum buna rağmen günlük içmesi gereken su miktarından çok daha azını tüketiyor ve bazen hiç içmiyor düzenli su içmesi ne yapabilirim öleceğinden korkuyorum ????

22 CEVAP

Elliiiis

Ben hala yapıyorum. Gerçi benimki hala bebek. Ama bence çok ıslatmadan deneyebilirsiniz. Ya da aroma olayını deneyin işe yarar diye düşünüyorum.

Elliiiis

Ayrıca ne zamandan beri içememeye başladı ve hiç dışarı çıkıyor mu başka kedilerle teması var mı? Aklıma bir de kuduz geldi allah korusun...

Delaluna

Dışarı teması hiç yok denilecek kadar az ve kontrollü şekilde oluyor zaten kuduz nasıl bulaşır bilmiyorum gerçi ????‍♀️ Uzun süredir böyle aslında bebekliğinden beri çok az miktarda su tüketiyor gittikçede oran azaldı

Elliiiis

Yani dışarı ile teması kontrollü ise bir şey diyemeyeceğim sanırım.

Delaluna

Evet duydum onu düşünüyorum aslında inşallah işe yarar

betul18

belki de akan su içmeyi seviyodur musluktan falan içiyosa su pınarı alınabilir

Delaluna

Kuduz aşısı olmadıda kuduz olma ihtimali yok bebekliğinden beri sudan korkuyor musluktan falan kaçıyor yaklaşmaya çalışsada tam anlamıyla cesaret edemiyor porselen kabı deneyeyim birde