Hangi Mamayı Tavsiye Edersiniz?

Elliiiis

Arkadaşlar ben kedimi sahipleneli 1.5 ay oldu ve ilk kedim. Sahiplendiğim kişi bana RC kitten almamı söyledi ve ben tecrübesiz olduğumdan o mamayı aldım. Sonrasında baya araştırdım, okudum ve gördüğüm kadarıyla balon bir mama olduğu söyleniyor. Kedimin o maması bitmek üzere ve yenisini alacağım en kısa sürede. Rica etsem bana kaliteli içeriği olan, fiyatı çok boyumu aşmayan bir kedi maması önerisi istiyorum. Yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

9 CEVAP

Delaluna

Royal Canin içerik açısından güzel diye biliyorum açıkçası neden balon olduğunu söylemişlerse bende kedime uzun süre onu kullandım proplanla beraber

Royal canin kötü bir marka değil ancak purina proplan bi tık daha iyi diye biliyorum, onu önerebilirim

Ecrenmisaa

ben bütün mamaları denemiş biri olarak söylüyorum bebekliğinde royal kullanıyodum bende kedimde herhangi bi yan etki görmedim ancak araştırmalarım vermeme kararı aldım daha sonra proplana şans vermek istedim denedim yine herhangi bir sorun olmadı kedimde ama oda içerik bakımından beni tatmin etmeid şuan ND tavuklu narlı yı kullanıyoruz bakalım mamanın içeriği çok güzel ama taneleri keşke biraz daha küçük olsaymış :(

Elliiiis

Hiçbir fikrim yok içeriği açısından çok kötü olduğunu ve içinde protein olarak çok zayıf olduğunu söylüyorlar. Besleyici değilmiş vs vs. Bende ona göre bir öneri istiyorum şu an bakalım

Rmyss

Proplani kesinlikle tavsiye ederim kedime kullandigim bir marka hem severek yiyor hemde kaliteli

Proplanın uygun olanını alın. Kısır kediyse belli zaten hangisini alacağınız. RC kötü değil. Asıl zararlı olanlar protein oranı çok olan ithal mamalar. En iyisidir diye aldıklarım hep aorun olatak geri döndü. Kedileri hasta etmek için ne gerekiyorsa koymuşlar.

Elliiiis

Ya ben de tavsiye üzerine (tavsiye eden kişi yıllarını vermiş bir abla ve çok kedisi olan biri-tecrübeli-) RC kitten kullanıyorum ama araştırmalarım sonucu RC içerik bakımından yetersiz ve kötü olduğu söylendi (ayrıca hayvanlar üzerinde deneyler yapıyormuş) bende yine kocaman bir araştırmaya girdim nasıl mamalar alayım derken n&d kitten için ise çok tuzlu olduğu söyleniyor vs vs. Yani 4/4’lük bir mama yok. Bir liste buldum mamaların kalite/içerik bakımından sıralanmış. Çok pahalı mamalar var. Ben de denemek üzere şu an pro choice düşünüyorum. Bakalım neler olacak...

Ezgi_3

Benim tavsiyem size kesinlikle N&D olacaktır. Kedinizin yaş ve durumuna göre uygun mamasını seçebilirsiniz. 5 kg almanızı tavsiye ederim. Bölerek kullanabilirsiniz bu şekilde bayatlamaz ve 5 kg alımda biraz daha ucuza geliyor. Aynı şekilde advence ya da hills de çok kaliteli mamalardır.

alabalik32

Proplan Original Kitten çok memnunum. Herhangi bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar. Kedim severek yiyiyor.