Kedimin Balkon Sevdası

Kedim sürekli balkona cıkmak ıstıyo düşer diye korkuyorum 3. Katta oturuyoruz oyuzden kucagımda cıkartıyorum kusları etrafı ızlıyo ama hava cok soguk tek bıraksam atlarmı yada baska bı onerısı olan varmı

9 CEVAP

Cansulevcan

Kesinlikle bırakma. Atlamıyorlar ama düşüyorlar hem de öyle bir düşüyorlar ki. Sonrasında keşke dememek için sakın yavrunun balkona çıkmasına izin verme. Daha 3 gün önce benim oğlum düştü. Ve gerçekten sagliklarina kavuşmaları şansa kalıyor. Nolursun tel veya sineklik taktirmadan birakma. Bizde üçüncü katta oturuyoruz ve bak bende yasadim. Yavrunu sakin ama sakin birakma :((

Cansulevcan

Bu durumu yaşamış biri olarak sizden şiddetle rica ediyorum kendinizi balkona birakmayin

Cansulevcan

Ve mümkünse kedi besliyorsaniz sineklik taktirin.

Puppy730

Asla! Bu sebeple bir sürü kedi ölüyor. Değil balkona çıkarmak, cama fazla yaklaşmasına bile sineklik yoksa izin vermeyin.

tika_waylan

Nolur nolmaz birakma, belli olmuyor cok dusen kedi oluyor gerci kau aylik kisir mi? Kizginlik donemlerinde atliyorlar. Yavruysa alisabilir hatta balkona tuvaletini koyanlar da var ama gene de onermiyorum acik balkonsa korumali degilse nolur nolmaz o riski alma derim

tika_waylan

Aman dikkat edin simdi hevesi olmasa da Allah korusun buyuyunce kizginliga girince atlayabilir. Kapiyi cok acik tutmayin tuvaleti gelince zaten kapida miyavlar o zaman acarsiniz yapar sonra hop cikartirsiniz. Daha az once kedisi dusen birinin postunu gordum ve arkadasimin kedisi de balkondan dusmustu ciddi anlamda bu konularda dikkatli olmamiz lazim. Eve de sineklik taktirmak lazim, balkonu kapatsaniz daha iyi olur camekan gibi ama mumkun degilse de surekli gozlemleyerek dikkat edebilirsiniz

Stor perde kullanıyoruz evde cam hiç açılmıyo sadece balkon sıkıntı uyarınız için teşekkür ederim geçmiş olsun kediniz inşallah kısa zamanda eski haline döner

tika_waylan

Nolur nolmaz birakma, belli olmuyor cok dusen kedi oluyor gerci kau aylik kisir mi? Kizginlik donemlerinde atliyorlar. Yavruysa alisabilir hatta balkona tuvaletini koyanlar da var ama gene de onermiyorum acik balkonsa korumali degilse nolur nolmaz o riski alma derim

3 aylık tekir acık balkon bende tuvaletini balkona koyuyorum ama hep başındayım dışarı cıkıncada içeri alıyorum