Kedi Aknesi

damladamlaxx

kedimin cenesinin altında siyah siyah noktalar var kedi aknesi oldugunu düsünüyorum napılabilir buna yoksa veterinere götürene kadar hic dokunmayalım mı

6 CEVAP

Hiçbir şey yapmayın. Ortamda onu tedirgin eden biri vardır. Başka hiçbir sebebi yok. O kişi evde olmazsa 2 günde geçer akne. Ben arada tırnağımla acıtmadan kaşıyordum aknelerini. Kolayca çıkıyor. Seyahatlerimde komşuma bıraktığımda oluyordu akne. Asıl sebep onu ortamfa rahatsız eden bir durum olması. Temiz, huzurlu, havadar ve sıcak ortam sağlayın yeterli. Eğitmek için sert hareketler yapmayın, yüksek sesle korkutmayın.

incirreis

ne tür mama kabı kullanıyorsunuz? plastikler çenede/çene altında akne oluşturabiliyor. eğer plastik kullanıyorsanız seramik veya çelik kullanmanızı tavsiye ederim.

marssss

kesinlikle önce paslanmaz çelik mama kabı sonrasında mama kalitesine bakılmalı aynı durumu bende yaşıyorum ve mama alerjisinden şüpheleniyorum hergün baticonla temizleyip terrmysin kremi sürmek azaltıyo biraz

damladamlaxx

abim biraz sert seviyo ama ne kadar uyarsam da dinletemiyorum

damladamlaxx

abim biraz sert seviyo ama ne kadar uyarsam da dinletemiyorum

damladamlaxx

çelik kullanıyorum