Kedim Parazit Döküyor

2 hafta önce yavru bir kedi sahiplendim. O zaman makatından parazit dökmeye başladı ve veterinere götürdüm. İç parazit damlası yaptı ve daha görmedim. Bugün yeniden 3 kez gördüm. Bu sürede kedimle bayağı yakındık. Birlikte uyuyorduk hatta uyurken bazen onu öpüyordum. Acaba bana ve eve bulaşma ihtimali var mı? Veteriner damlanın tekrarlanması gerektiğini söyledi. Daha önce başına böyle bi olay gelen var mı?

2 CEVAP

elifozzdemiir

evet parazit insana bulasabiliyor

Ezgi_3

İç ve dış parazit damlasının birlikte yapılması daha iyi olur. Yani dış parazit yaptırmadıysanız hemen bir veterinere götürüp onu da yaptırmanızı tavsiye ederim