Acillll

Zehiii

Erkek Kedim kızgınlığa girdi ve kısırlaştırıcam ama çok korkuyorum ya bir şey olursa diye ne yapacağım bilmiyorum kötü bir şey olmaz dimi yardım edin lütfen.

8 CEVAP

mathildas

Kedinizi kızgınlık zamanında kısırlaştırma işlemi yaptırmamalısınız. Kızgınlık dönemi sonrası güvendiğiniz bir veteriner ile görüşebilirsiniz. Erkek kedilerin, dişi kedilere göre kısırlaştırma işlemi daha basittir. Bu konuda alanında uzman bir çok veteriner hekim var. İşinin ehli bir hekim ile görüşürseniz zaten kendisi kısırlaştırmadan önce tüm tahlillerini yapacak ve işleme ona göre karar verecektir. Burada işin büyük bir kısmı veterinere kalıyor. İşlem sonrası sizin iyi ve temiz bakımınızla (veteriner hekiminizin önerileri doğrultusunda) hiçbir sorunu kalmaz kedinizin. Ben endişelenmeniz gereken bir durum olduğunu düşünmüyorum.

Kerevit

Güvenilir bir veteriner hekime başvurusanız bir şey olmaz benm kedim çok kolay atlattı. İçiniz rahat olsun. Mümkünse bir gün orada kalsın sizin için de daha kolay olur

Zeynepulku

Erkek kedilerde kızgınlığını bitmesi diye bir şey yoktur. Onlar her zaman çiftleşmeye hazırlar sürekli kızgınlık halindeler

Aysesonmezz

Narkozdan ölebilir dikkat edin.

Zehiii

Çok teşekkür ederim. Acaba bana İstanbul bayrampaşa ve çevresinde veteriner önerebilir misiniz?

sforselin

*Erkek kedilerde kızgınlığın bitmesinin beklenmesine gerek yoktur. O durum dişi kediler için geçerli.

Zehiii

Çok teşekkür ederim. Veterineri nasıl seçmeliyim

Eliiiifff

Veterinerin mutlaka kan testi yaptığından emin olun yorumları da okuyun mutlaka