Haftada Bir Tekrarlayan Kızgınlık

Asliszgn

Dişi kedim 16 aylık kısırlaştıracağım fakat her kızgınlıktan sonra 7. Ya da 8. Günü tekrar kızgınlığa giriyor. Veteriner sürekli kızgınlığa giriyorsa o aralıkta çok tercih etmesekte ameliyatı yapabiliriz dedi ama endişeliyim. Kızgınlıktan 5-6 gün sonra kedisini kısırlaştıran var mı acaba büyük bir sorun olur mu ne yapmam lazım fikirlerinizi beklerim

7 CEVAP

sforselin

Rahmiyle ilgili bir sorun olduğunda da sık kızgınlığa giriyorlar. O yüzden ben de o aralıkta yapılabileceğini düşünüyorum. Bir sorun varsa ilerlemeden halledilmesi daha iyi gibi. Bizimki ameliyat olduğunda kızgınlığa girmek üzereymiş sanırım. Herhangi bir sorun yaşamadık. Tabii bizimki kısırlaştırma yapılması gereken yaşta oldu. Kızgınlığa girme sayısı, doğum falan yaptıysa onlar etkileyebilir ameliyatı. Yine de hekiminizin uygun gördüğü yol en iyisidir. Fayda/zarar durumuna göre karar verir. Sık kızgınlığa girmesinin altında da ciddi bir hastalık yatıyor olabilir çünkü.

sforselin

Cidden kolay bi ameliyat olduğu için endişelenmenize gerek olduğunu düşünmüyorum. Bizimkinde 3 damla falan kan vardı, sizinkinde 5 olsun hadi. Sık kızgınlığa girmesi her şekilde daha zararlı onun için-ki dediğim gibi ileride oluşabilecek daha büyük sorunların habercisi olabilir. Buraya bizim sürecimizi yazmıştım. Profilimden girip okuyabilirsiniz isterseniz. Belki rahatlamanıza yardımcı olur. Çünkü ciddi kolay bir süreçti. Hatta süreç denebilir mi tereddütteyim.
Umarım ameliyat sonrası verdiği kiloları hemencecik geri alır, eski sağlığına kavuşur. Geçmiş olsun şimdiden.

Asliszgn

Çok teşekkürler haklısınız en sağlıklısı ameliyatı olmak kızgınlık biminde randevu alacağım hemen sorunsuz atlatırız umarım :)

gizemaslan

aynı şeyi yaşadık haftada bir kızgınlığa giriyordu ben 4. kızgınlığında artık kafayı yeme boyutuna geldim ve kızgınlığı biter bitmez apar topar veterinere götürdüm. Veteriner kızgınlığa girmeye başlamıştı bile damarları genişlemişti ama hiçbir sorun yaşamadık demişti.

gizemaslan

1 ayı biraz geçiyor ameliyat olalı dediğiniz gibi aşırı derecede kilo verdi stresten kızgınlık sürecinde ama daha 1 ay olmasına rağmen 300 gram aldı çok hızlı toparlıyorlar veterinerlerimizi güvenilir seçtiğimiz sğrece hiçbir sorun olmuyor :) ameliyat olduğu gün koşuyordu evde Mırmır

Asliszgn

Kedim genel olarak iştahsız bir kedi kızgınlıkta iyice iştahsızlaşıp zayıfladı üzüyor bu durum beni. Aynı şeyleri yaşayan biri olarak tecrübenizi duymak rahatlatıcı oldu bizim de 4 . Kızgınlığımız bende biter bitmez hemen götüreceğim çok teşekkürler yanıtınız için

Asliszgn

Kızgınlığa biraz geç girdi 14 aylık yani en azından şiddetli belirtileri o zaman başladı öncesinden girdiyse bile asla anlaşılmıyordu. Eylül ayından beri 1 hafta arayla giriyor kızgınlığa ne yazıkki zayıflamayada başladı. Kızgınlığın üzerinden gerekli süre geçmeden ameliyat olacağı için çok fazla kan kaybı olma ihtimaline karşı endişeliyim. Ama sürekli kızgınlığa girmesi de hiç sağlıklı bir durum değil. Şu an yine kızgınlıkta biter bitmez ameliyat ettirmek istiyorum ama dediğim gibi kötü birşey olmasından korkuyorum umarım sağlıklı bir şekilde atlatır