Bebek Kedi Tüm Sorularım

Erogluekiin

Merhabalar, 2 kedi sahibiyim. Dün sokak beslemesi yaparken aşırı bir miyavlama duydum ve gittiğimde demire sıkışmış bir yavru kedi buldum. Itfaiye geldi kurtardık bebeği ama bırakacak bir yer bulamadım... Anne kedi yoktu etrafta olsa bile sokağa bırakmaya gönlüm razı gelmedi ve annem eve getirmemi söyledi. Marketten çocuk devam sütü aldım laktozsuz ( akşam olduğu için) bir de büyük biberon aldım sulandırıp içiriyorum. Süt tozu ve kediler için olan küçük biberondan sipariş verdim şimdi yarın gelecek.
Kediyi sahiplenmemizde maddi olarak bir sorun yok ama annem tüy bakımından 3. Kedi istemiyor ( annem çalışıyor ve temizlik hastalığı var) 2 kedimiz bize geldi ölene kadar bizim yavrumuz ama 3. Istemiyorum diyor ki bende hak veriyorum maddi olarak bana kalacağı için. Ama annem şimdi sahiplendirmek istemiyor 1 ay bakmak istiyor (daha çok küçük yürüyemiyor) bizim süt tozu ile beslememiz mamaya hafif geçişinde kum eğitimi aldıktan sonra vermek istiyor kimsenin şu an iyi bakacağını düşünmüyor ( 2 saatte bir kalkıyorum gece... Bunu yapacak biri bulmak çok zor) tahmini 1.5 aylıkken ilan açmayı düşünüyorum ama annem 1 ay bağlandıktan sonra sahiplendirmez gibi geliyor maddi olarak da ben halledeceğimi düşünüyorum eğer anneme sorun olmazsa.

Şu an kediye dediğim gibi sulandırılmış laktozsuz devam sütü veriyorum. Çişini yaptırmayı başarıyorum ama dün geceden beri kakasını yapmadı ovalıyorum ıslatıyorum. Ama yapmadı ne yapmam gerek? Başka bir şey almama gerek var mı onun için?

Arada bir hapşırıyor ama yastığa gömüldüğü için öyle olduğunu düşüyorum veterinere götürsem bedeni iğne ilaç vs dayanır mı ki?

Kedilerim ile aynı ortamda duruyor ama daha bebek olduğu için aşı yatırmak imkansız bu durumda ne yapmalıyım bir yere kapatınca ağlıyor. Bir sorun oluşur mu?

17 CEVAP

Nihal12

Pamugu ilik suyla islatin ve popo suna dokundurun cisini de yapar her mamadan sobra yapin yumsak polar varsa onun arasinda daha rahat uyur kedisutu toz petshoplardan aldiysaniz onu icirin baska birseye gerek yok eger diskisini yapamiyorsa yarim cay kasigi sute karistirin aman dikkat edin ishal olmasin cok daha tehlikeli

emre3674

çişini yaptırmak yada masaj yapmak için bir el bezi yada havluyla tutup sırt üstü çevirip hem daha rahat emzirebilir hemde daha kolay uyararak idrar ve kakasını yapmasını sağlayabilirsiniz.