Kedi Kumunu Ne Zaman Değitiriyorsunuz

Sahidegulcan

Kaç gün kullandıktan sonra kumu komple değiştiriyorsunuz.
Bizim kumumuzu kullanalı 40. gün bugün.
Yedekte 4 tane 10lt kumum var. Ne sıklıkla değiştireyim?
Ayrıca İstanbul'da Toptan ucuza kum aldığınız bir yer var mı ?

Yedekteki 4 paket kumu bedavaya almıştım. Bitince yine kampanyalı bulursam alırım ama önereceğiniz uygun toptanci varsa o da iyi olur

11 CEVAP

alabalik32

40 günmüüüü beni şok ettiniz. Kokudan durulmaz yahu. Gün aşırı kürekle toparlıyorum. Her haftada kumunu değiştirir tuvalet kanını yıkarım..

ZehraBulutt

40 gün çok fazla bence. Tek kedi tek kum kabıyken 4 haftada değiştiriyordum. Şimdi 3 kedi 2 kap var 3 haftada 1 değiştiriyorum. Kumun kalitesine göre de değişir tabi bazısı çabuk kokuyor 2 haftada atıyorum mesela. Reflex aktif karbonlu kum koku konusunda çok iyi 3 haftadır aynı kum duruyor kesinlikle koku yok, fiyatı çok uygun değil ama parasını hakeden bir kum.

Zeynepulku

1 ay en fazla kullanıyorum sonra bosaltiyorum bazenleri 2 hafta bir - parazit aşısı yaptirdigimiz aman ne ur ne olmaz. Ayda iki kere tamamen bosaltiyorum- 40 gün fazla koku yapar ve hijyenik olmaz. 1 ay oldu mu değiştirin kumu

40 gün çok fazla. En fazla 25-30 günde bir değiştiriyorum ben.

Zeynepulku

Kokusuz kum alin daha sağlıklı. Kokulu kumlar astımı tetikler

alabalik32

Garden mix Marsilya sabun kokulu kullanıyorum bu arada.

Eliiiifff

Hergün kumu temizliyorum 15 20 güne tamamen boşaltıyorum çok çabuk kirletiyor bizim canavar

NSukun

Yirmi gün falan ideal değiştirmek için içindeki kumu boşalttıktan sonra kabı yıkamayı da unutmayin. Ayrıca ishal parazit gibi problemler yaşarsanız hastalık iyileştikten sonra da kumu değiştirip kabı yıkayın ki bulaşıcı birşeyse tekrar kumdan hastalık kapmasın

Sahidegulcan

Ben tuvaletini yaptığı an temizlerim kumunu. O yüzden bugüne kadar (40 gün boyunca) hiç koku yaşamadık. Hijyen açısından da çok şükür problem yaşamadık. Parazit aşıları tam. Pisipisi sabunlu kullanıyoruz ama kumun Performansından memnun değilim. Değiştireceğim bugün inşallah

Alperen07

Her gün kumun pisliklerini dışkılarını temizliyorum , iki hafta da bir en geç üç haftada komple döküyorum yeniliyorum tertemiz yere yapsın beyefendi

Bikedi

Hergun temizliyorum. Maksimum 2 haftada bir kumunu komple degistirip kabini yikiyorum. Daha fazla kalirsa aktif karbonlu olmasina ragmen topaklsnmasi azaliyor ve kokuyor. Size tavsiyem hijyen icin 40 gun cok fazla. Kedinin sagligi icin de kokulu kumlar iyi degil.