Çok Ve Çeşitli Kedili Evler Yardım

BellaMia

Arkadaşlar selam 3 kedim var biri dişi kısır ikisi yavru şu mamaları bir türlü ayıramıyorum aynı yerde bakıyorum serbest beslenme ile çünkü hepsi çok hareketli tekirler ve sık sık yiyorlar kiloları normal evde herkes çalıştığı için mama koymadan gidemeyiz mamalar 3 ayrı kapta hep var ama kısır kızım yavru kızlarımın mamasını yiyo yavru kızlarım da hepsini yiyo zararı olur mu napcam bilmiyorum :(

12 CEVAP

AngelHacker

Yavru maması protein bakımından zengindir. Kısır kedinizin kilosunu iyi takip edin çünkü kısır kedi hızlı kilo alır. Yavruların gelişiminde aksaklık da olmazsa yesinler ona yapacak bir şey yok.yavrularin vitamini eksik kalmasın yetiskin de kilo almasın dikkat et yani :)

BellaMia

AngelHacker cevabın için çok teşekkür ederim takipte kalarak salıcam o zaman istediklerini yesinler :)

AngelHacker

Evde yalnız ya kediler ayrı odalara kapatmak daha çok zarar verir hayvanlara.. sen rahat ol sadece gözlemle anne baba petinin en iyi veterineridir. Sorun görürsen yaz konuşalım yine..

NSukun

Ah ah ne zor benim bı dönem yavru yetiskin kısır kedilerim hep bir aradaydi hiç biri yemesi gerekeni yemiyordu on onbeş dakika da olsa kapatıp ayrı odalarda yemeleri gereken mamayı yemelerini sagliyordum günde bir veya iki sefer gün içerisinde saliyordum isteyen istediğini yiyordu kolay gelsin size de

NSukun

Bu arada kaliteli mama kullanıyorsanız kısır yavru yetiskin mama arasında içerik olarak fazla fark olmuyor iyi mama kullanıyorsanız çok da kasmaya gerek yok

BellaMia

Hepsini yavru mamayla mı beslesem ya da hepsini kısır mamayla mı beslesem ya da kısır mamayla yavru mamayı mı karıştırsam

Mehmetkr

Yavruları kısır mamayla beslememelisin. Ayrı odalarda besle istersen

AngelHacker

Hepsini kısır mamayla besleme ayrı kapta ikisinden de olsun. Hayvanlar insan gibi değil biliyorlar neye ihtiyaçları olduğunu. Yavru maması hızlı bitecektir kısır mama yenmezse kaldırılsın yavrular biraz büyüsün yetişkin mama veya kısır mama yeterli olacaktır. Ama şimdilik ikisi de olsun ayrı kaplarda..

BellaMia

Cevaplarınız için çok teşekkür ederim 5,5 aylığız az kaldı inşallah diğer kızlarım da kısırlaşınca sorunumuz kalmayacak :)

BellaMia

NSukun teşekkür ederim gerçekten tam tersini yiyip kahretme özellikleri var :)

BellaMia

Uygun fiyatlı iyi mama arayışım oldu bi aralar ama çok şükür anamızın parasını yemeyi ve parasına tortiklemeyi sevdiğimiz için ND yiyoruz :)

Benim essek sıpaları ablalarinin mamasını yiyordu en sonunda aynı markanın somonlu normal mamasını aldım da vazgecirebildim şimdi 7 aylıklar büyüdüler ama huyları hala aynı önlerinde somonlu yetişkin maması da olsa kısır mama aşığı hepsi