Kedi Ani Mama Değişikliği

Lmaolsx

merhabalar kedim 3 gün önce evimize geldi cinsi british shorthair ani mama değişikliği yapmak zorunda kaldım alışık olduğu mamasını bilmiyorum proplan yavru kedi maması aldım kedim 4 aylık o mamayı yediğinden beri ishal suyunu içiyor ara sıra su içiyor hep ishal ne yapmam lazım alışık olduğu mamayı alma gibi şansım yok ishali ve bağırsakları ne zaman düzene girer

4 CEVAP

Sahidegulcan

Hayvanı satın mı almıştınız? Eğer öyleyse keşke kendi alışık olduğu mamasına da pahalı deyip almamazlık etmeseydiniz..
Nasıl olsa bir hayvana o parayı veren, kaliteli mamasına da para vermekten çekinmemeli değil mi?
Hayvanın bağırsak dengesi bozulmuştur. Alışık olduğu besini bırakıp aniden farklı bir gıdayla beslenmeye karşı ishal olmuş. İshali bir an evvel geçirmeye çalışın. Hayvan çok su kaybeder bu durumda. Vete danışarak bağırsak güçlendirici çocuk ilaçları kullanabilirsiniz. Merak etmeyin pahalı değillerdir. Aksi takdirde hayvanınız Allah korusun ölürse filan daha çok zarar etmiş olursunuz eğer parayla aldıysanız...

Milovat

İshal üç günden fazla sürdüyse veterinerinize danışın. Muhtemelen yeni mama midesini zorlamıştır. Su içmesini takip edin icmiyorsa şırınga ile siz icirin. Probiyotik verir veterineriniz muhtemelen o da üç gün sonra etkisini göstermeye başlıyor bunun yanında kefir icirebilirsiniz o da bağırsak sistemini düzenler doğal probiyotik. Geçmiş olsun.

Lmaolsx

Sahidegulcan kedime 3 kilosu 15 tl olan dandirik mamayı veriyorlarmış Eskişehirden bursaya geldi haliyle mamasınıda alamadım ona proplan aldım eğer mama markalı bir mama olsa direk alırdım zaten üreticinin mamayı nereden aldığı belli değildi o yüzden direk proplan aldım

3 kilosu 15 lira olan bir mama yok ki ayrıca proplan harika bir mama değil içeriğine dikkatle bakın haşlanmış balkabağı haşlanmış tavuk ve su gibiyse pirinc lapasi bunlar evde yapabilecekleriniz. Veterinere danışarak lactoferon /immun44/imuneks/phytomins kullanabilirsiniz bağışıklık destekleyici ve enterogermina Kids bağırsak düzenleyici prebiyotik haftada 1 kefir verin yarım çay bardağı kadar bunun dışında sizin yapabileceğiniz bisey yok enterogermina en son 55 phytomins 100 lactoferon 110 immun 44 u unuttum ama imuneks 80 liraydi. Sadece phytomins de yetebilir içinde 100 hap var zaten ancak veteriner onayıyla alın