15 Aylık Scottish Foldum, Nefes Alırken Ses Geliyor Genizden

Qumru

Sanki grip olmuş da, burnu tıkanmış gibi. Bütün gece ağzı açıktı. Bir ara kusmak istedi, kusamadı. Boğazından ses geldi gece. Ama şimdi gayet iyi. Sanki akşamki o değil. Mamasını yedi, oyun oynuyor. Bilemedim bu neydi. Bilen var mı arkadaşlar?

4 CEVAP

Sahidegulcan

Kedilerde çok sık yaşanabilen bir solunum yolu rahatsızlığı olabilir.
Belki tozdan, kokudan veya gripten etkilenip burun tıkanıklığı yaşamış olabilir. Gözlemleyin, tekrar aynı sıkıntı nüksederse bir vete gidin. Burun damlası verip nefes yollarını açacaktır kuzucuğun:) ağzından nefes alması normal değil demek ki burun yolu tıkanmış

Verdatrtp

Benim Scottish Fold kedimde de bu sorun var. Ara sıra sesli nefes alıp veriyor burnu tıkalı gibi. Kullandığım kedi kumu çok tozluydu belki ondan kaynaklıdır diye düşünüyorum. Bunun için Veterinere gittim ama bir şey yapılmadı. Alerji de olabilirmiş ayrıca mamasını da değiştireceğim.

Ozge00

Nedeni ne bilmiyorum ama Kum yerine pelet tavsiye ederim arkadaşlar, tozutma yok ondan sorun yaşamazsiniz. Kediniz icin de daha sağlıklı olur.

Qumru

????????????