Bebek Kedi İlk Kaka

Erogluekiin

Merhaba, 20 günlük bir kedi bakıyorum 2 gündür. Ilk gün hiç kaka yapmadı... Bu sabah yemeğini yedirdim çişini yaptırıyordum ( baya usta oldum :D) normalde bağıran bir kedi çişini yaparken sustu derin nefesler almaya başladı ne oldu diye çok endişelendim ama kakasını yapıyormuş. İlk defa bebek bakıyorum benim kedilerime göre kakası çok siyah bu bebek kedilerde normal mi yoksa bir hastalığı mı var? 2. Koyduğum fotoğraf da dişi kedim. Kısır ama nedense onu anne gibi sahiplendiğini düşünüyorum. Erkek kedim biraz daha yakın. Bize saldırmayı bıraktı artık onun olduğu odada duruyor. Onu görünce hala kıslıyor... Ama bebeği koyduğum sepetin içine girdi sabah bebek yokken bir güzel kokladı. Bu iyi bir gelişme mi?

5 CEVAP

ZehraBulutt

Bebiş kabız olmuş, süt emen bebeklerin kakası sarı ve yumuşak olur normalde.

Zeynepulku

Bana da biraz kati geldi sürekli sıvı tukettigi icin biraz daha kivamsiz olması gerekir. Kedilerinizin durumu guzel yavaş yavaş çalışıyorlar demek ki biraz daha zaman gerek sadece

Erogluekiin

Bunun için veterinere gitmeme gerek var mı düzelir mi acaba

elifozzdemiir

bir sure daha gozlemleyin duzelmezse goturun

Erogluekiin

Sokakta bulduğum günde yağmur yağıyordu bugün 2. Gün ve aşırı fazla hapşırıyor dayanamadım veteriner yolundayız o sırada dışkıyı da soracağım ve bir sorum daha var kedi aşırı pireli ve evimde 2 kedim var ayriyetten benimde bacaklarımda ısırığa benzer bir şeyler cıktı aşırı kaşınıyor ben bu kedinin piresini nasıl götürebilirim daha minicik ne yapacağım bilmiyorum