2. Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ama

Zeynepulku

Merhaba
Uzun zamandır 2. Kediyi istiyordum ama eğer ikinci kedi olursa maddi yönden zorlanabilecegimi düşünüyorum. İki kedi olursa kedilere su anki Pasa'ya baktığım kalitede bakamamaktan korkuyorum. Aşı kisirlastirma sorun degil ama kaliteli mama kum gibi sürekli ihtiyaç olan şeylerde zorlanabilirim.
Ama ayni zamanda kedimin kendi türünden olanlarla birlikte yaşamasını da istiyorum çünkü kedim gerçek lkten sosyal bir kedi. Önceden bahçe katında otururduk sürekli bahçede kedi olurdu ve hic bir zaman tıslama falan yapmamıştı. Su an evinizde balondan veya penceredem bakınca kedi görümce heyecanlaniyor :' Kararsizim. Bazenleri iki kedi fikri agir basıyor bazenleri tek kedi olup en iyi şekilde bakmak. 2 ve uzeri kedi bakanlardan bilgi almak isterim, maddi olarak nasıl halk ediyorsunuz bu durumu?
-kedim çok yakışıklı çıktığı için bu fotoğrafı eklemek istedim :d-

26 CEVAP

Zeynepulku

Doların 8,2 olması bu durumu çok zorlaştırıyor vallahi. İki gün sonra mama fiyatlarında uçacak.

Ben ND ciyim ama alt kalite mama alicam mecbur periyi de sahiplendiremiycem büyük ihtimal paşa ne mama yiyor

Siyahiinci

Açıkçası kedi bakmanın bu kadar masraflı olduğunu bilmiyordum. Her seferinde ailemden laf işitiyorum. Buna rağmen ikinci kediye taliptim hatta gönlümü birine kaptırdım bile:( ancak annem asla sıcak bakmıyor. Annemi geçebilirsem masraflarını düşünür hale gelirim. Büyük şehirdeyseniz vet masraflarını x2 şeklinde düşünmek gerek. İkinci kedi gelirse iyi bakamayacağınızı düşünüyorsunuz ama şöyle düşünün dışarda olmasından belki çok daha iyidir

Zeynepulku

Bu arada kedim çok kıskanç :d beni anneden bile kıskanıyor

Zeynepulku

Zaten ben kendi kedime bile yas mama almıyorum evde yapıyorum her zaman.

Zeynepulku

Şöyleki ben 2. Kediye her turlu bakarım ama su an kedime baktigim kalitede bakamam. Tek kedi olduğu için her şeyin en iyisini almaya çalışıyorum ama ikinci kedide bunu yapamamaktan korkuyorum. Asi kisirlastirma sorun değil onları babam hallediyor zaten. Benim için önemli olan kum, mama yani beslenme. Bakacaksam iyi bakmak isterim. Ha birde su an sokakta da kedi bakıyorum. 2. Kedide sokağa o kadar bütçe ayiramam. Kafam çok karışım vallahi.
İkinci kediden kedimin sikinti yasayacagini zannetmiyorum, yaşasa da bir sure sonra alışacak veya alışmak zorunda kalacak. -dışı kedilerle daha iyi anlaşıyor-
Ne yapacağım konusunda Kararsizim :/

Karşına zor durumda veya annesiz bir kedi çıkar elbet o zaman paşa nasıl karşılar bi bakarsın alismazsa sahiplendirirsin :))

Zeynepulku

Ve ben bu 1 sene içinde kedi sahiplenmezsem 6-7 yıl içinde kedi sahiplenemem. Kedim 8 yaşına gelince de ikinci bir kediye alışabilir mi emin degilim iste

Zeynepulku

Paşa genelde ND yiyor bu aralar orijen alıyorum. 2. Kedi olursa da bu kaliteden düşmek istemem :/

Zeynepulku

Vet hekimimiz bu konuda iyi, merkezde olmadığı için fiyatlar çok fahiş değil ama eksikleri var. İdrar testi kan testi yapamiyor vet fakultesi yakin Allah'tan hallediyoruz