2. Kedi Sahiplenmek İstiyorum Ama

Zeynepulku

Merhaba
Uzun zamandır 2. Kediyi istiyordum ama eğer ikinci kedi olursa maddi yönden zorlanabilecegimi düşünüyorum. İki kedi olursa kedilere su anki Pasa'ya baktığım kalitede bakamamaktan korkuyorum. Aşı kisirlastirma sorun degil ama kaliteli mama kum gibi sürekli ihtiyaç olan şeylerde zorlanabilirim.
Ama ayni zamanda kedimin kendi türünden olanlarla birlikte yaşamasını da istiyorum çünkü kedim gerçek lkten sosyal bir kedi. Önceden bahçe katında otururduk sürekli bahçede kedi olurdu ve hic bir zaman tıslama falan yapmamıştı. Su an evinizde balondan veya penceredem bakınca kedi görümce heyecanlaniyor :' Kararsizim. Bazenleri iki kedi fikri agir basıyor bazenleri tek kedi olup en iyi şekilde bakmak. 2 ve uzeri kedi bakanlardan bilgi almak isterim, maddi olarak nasıl halk ediyorsunuz bu durumu?
-kedim çok yakışıklı çıktığı için bu fotoğrafı eklemek istedim :d-

26 CEVAP

ZehraBulutt

2 kedi zorlamamıştı da 3 olunca gerçekten maddi manevi zorlanmaya başladım. Ayda 6 kiloya yakın mama gidiyor, ben her gün evde pişirdiğim tavuk gibi gıdalardan vererek mamanın bitme süresini uzatmaya çalışıcam. Yaş mama da almıyorum pek artık, çünkü iyi olanlar çok pahalı, ucuz olanlardansa evde pişen eti yemeleri daha iyi zaten. Bir de pelet aldım en son ucuz baya, kum işini de bu şekilde halledicez.

Milahs

Kum konusunda biz indirimlerde stok yapıyorduk, mama konusunda ise zaten 15 kg mama alıyoruz her ay hem evdekilere hem sokaktakilere vermek için. Toplu alınca aylık olarak daha uyguna geliyor bizim için. Siz de indirimleri takip edip o zamanlarda alışverişinizi yapabilirsiniz. İhtiyaç olmasa bile örn mamayı açmadığınız sürece sorun olmaz evdeki bitmeden 1 tane daha alıp kenara koyabilirsiniz. Tabi bu kullandığınız ve guvendiğiniz mama için geçerli bir şey. Yaş mama konusunda ben de ara ara evde yaparak veriyorum ya da onda da indirimleri takip edip o zaman bir kaç tane alıyorum. Ayda 1 en fazla 2 kez yaş mama veriyorum.

Zeynepulku

Ben su an kedime ortalama aylık 120-150 lira masraf yapıyorum -malt kum mama- Burada takip edenler bilir çiğ beslenmeye geçireceğim kedimin çiğ beslenme masrafı 75-100 lira arası geliyor. Vitamin malti kullanmama gerek yok anti hairball kullanmagai bırakıp çene gececegim o sıra- yani aslında ilerde su an ki masraftan daha az tutacak gibi. Kumunu da 25 liraya alıyorum simdi o zaman pelete geçer im diye hesap ediyorum. Pelette aylık 30-35 lira harcarsam. Aylık 100-130 lira tutacak masrafı. İkinci kediyle birlikte ortalama 250 lira :/ ablamdan destek alırsak hallederim ama ayni zamanda bu fikrimden annemin babamın daha haberi yok coaöcjlc7kw çok sıcak bakmayabilirler

DoraFiko

Ama gerçekten çok yakışıklı çıkmış bu fotoda maşallah ♡ 2. Kediyi ben her türlü öneriyorum onların o iletişimini görünce iyi ki diyeceksiniz ♡ masraf konusunada gelince benimkiler daha yavru mama ve kum tabi 2 katına çıktı ama bariz bir fark yok şuanlık. Yukardaki yorumdaki gibi bende yaş mama çok çok seyrek veriyorum onun yerine evde kendimize et tavuk balık pişirirken ayrı onlarada pişiriyorun hem daha sağlıklı oluyor hem kuru mamanın daha uzun süre gitmesini sağlıyor. Önceden kendim için sürekli indirim kovalardım şimdi miniklerim için indirim kovalıyorum bi şekilde halloluyor inanın. İnşallah 2. Kediyi sahiplenirsiniz ben çok isterim yakışıkşının yanında bir kardeşi olsun ♡

sforselin

Tamamen aynı durumda, aynı şeyleri hissediyorum ben de :') Yaş mamayı evde yapmak, malt, ödül maması gibi ürünlerin daha uygun fiyatlılarına yönelmek giderlerinizi biraz daha azaltabilir. Bir de yetişkin kedi, mama ve kum açısından daha az masraflı olur.

Milahs

Kum konusunda biz indirimlerde stok yapıyorduk, mama konusunda ise zaten 15 kg mama alıyoruz her ay hem evdekilere hem sokaktakilere vermek için. Toplu alınca aylık olarak daha uyguna geliyor bizim için. Siz de indirimleri takip edip o zamanlarda alışverişinizi yapabilirsiniz. İhtiyaç olmasa bile örn mamayı açmadığınız sürece sorun olmaz evdeki bitmeden 1 tane daha alıp kenara koyabilirsiniz. Tabi bu kullandığınız ve guvendiğiniz mama için geçerli bir şey. Yaş mama konusunda ben de ara ara evde yaparak veriyorum ya da onda da indirimleri takip edip o zaman bir kaç tane alıyorum. Ayda 1 en fazla 2 kez yaş mama veriyorum.

Benim ölen kedilerim burda profilimde var çakıl ve poyraz masraftan çok evde sklmiyorlardi ben ND alabiliyordum kumda indirimden alıyorduk zaten yaş mamayi evde yapiyormussun bence bir sıkınti yasamazsin :)

Umarım, bu ikilemden en kısa zamanda kurtulursunuz.

Bendeki beyaz yavruyu al kanki tam ikinci kedi olur @tuxedotomi bakabilirsin yuva arıyorum ama kiimse istemiyor :/

Zeynepulku

Caglacagla72.. Aa i stagramda takiplesiyoruz biz :d su an bir kedi sahiplenmek amca yıl başından sonra

Ucukgenclik

Bir tane kedicik için bile bu kadar hesap yapıyorsanız, ikinci kedi sizi çok zorlayacak gibi gözüküyor. Bir de kediniz aynı evde başka bir kediyle yaşama düşüncesinden hoşlanacak mı size göre sosyal ama belki sadece günde bir saat başka kedilerle olmak ona iyi geliyorken sizi başka bir kediyle paylaşma düşüncesi ona kötü gelebilir. İçine kapanabilir, psikolojisi bozulabilir. Acaba bir hafta bile olsa onun için aynı evde ikinci bir kediyle deneme yapsanız, sonra tekrar düşünseniz. Bu konuda size yardımıcı olacak hiç kedi sahibi yok mu çevrenizde?

dvrzener

Kedi sahiplenmek büyük sorumluluktur ama üstesinden gelinir bende cok zorlandım kedi maması bıle yedırmekte zorlanırdım . Sonrasında cok faydalı yazıları bilgileri olan bır web sayfası buldum ve kedı bakımlarında baya geliştirdim kendimi sizde bakarak faydalı bilgiler edinebilirsiniz. Sizler için linki bırakıyorum.

Ozge00

Geçici yuvalık yaparak deneyebilirsiniz. Yaşadığınız şehirde illa ki vardır geçici yuvaya ihtiyacı olan kediler. Ben denedim ve vazgeçtim, zor cidden. Mama fiyatları, vet masrafları, asi fiyatları almış başını gidiyor cidden. Allah hepimize sabir, kolaylık versin.

Bikedi

Kediniz masallah Kadir İnanir bakisli pek yakisikli. Ben ikinci kediyi sizinle ayni sebeplerden dusunemiyorum. Bunun yaninda burada pek cok ikinci kediyle birincinin anlasamama sorunlarini okudum. Calustigim icin 3 e kadar yalniz kalmalari gerekiyor. Alistirma surecinde de problem yasarim gibime geliyor. Sokakta bir suru yavru var havalarda sogudu. Alistiramazsam sahiplendiremezsem naparim bilmiyorum...

Ozge00

Evet sokaktakilere de bakıyorum ben, o da var tabi. Sokaktakilere mama yetiştirmekte ayrı sıkıntı. Tek kedide kaldim ben :D