Erkek Kedi Kısırlaştırma Yapılmalı Mıdır? Yardım Tavsiyesi

Bkrrr

Arkadaşlar merhabalar bir kaç sorum olacaktı sizlerin deneyimlerine tecrübelerine ihtiyaç duyuyoruz, 13 aylık bir oğlum var erkek kedilerde kısırlaştırma yapılmalı mı? Yaptırmak faydalı mı? Bu gibi sorularıma tecrübeli birilerinden tavsiye bekliyorum işin özünde KORKUYORUM birazda gerçekten canı yanar mı bir problem olur mu diye bu kısırlaştırma işleminde çok korkuyorum gerçekten çünkü benim oğlum o endişeleniyorum.
Bir diğer sorumda ben hep mama minimum 10 kg alıyorum 13 aylık ama yavru Maması şuan bitmek üzere yetişkin mamaya geçiş yapacağım ama kısırlaştırıp öyle mi geçiş yapayım kısır mamaya, çünkü en az 10 kg alıyorum şimdi normal yetişkin alsam kısırlaştırma durumunda 7 8 kg boşa gitmiş gibi de olacak açıkçası bu konuda tavsiyelere ihtiyacım var.
Teşekkür ederim şimdiden

21 CEVAP

Aysesonmezz

@seliinkececi selin hanım çok özür diliyorum yorumu kardeşim yazmış evet kısırlaştırmaya bende karşıyım ama kardeşimi bi görseniz o lafı duyunca deliye dönüyor kesinlikle tasvip etmiyor onun adına özür diliyorum.

sforselin

Kardeşiniz küçükse daha mazur görülebilir bu fikri. Siz neye dayanarak karşısınız kısırlaştırmaya? Öğrenmenize yardımcı olmaya çalışalım

Aysesonmezz

@sforselin anladım teşekkür ederim cevabınız için. Zaten yaptırırsam 1 yaşından önce yaptırmayı düşünmüyorum. Bakalım zaman ne gösterecek.

Aysesonmezz

@sforselin ben sadece ortada meşru bir sebep yoksa kısırlaşmaya karşıyım. Vet hekim mecbır kısırlaşmalı şu durumdan ötürü gerekli derse o zaman karşı değilim

sforselin

Ben nedenini merak ediyorum. Kedinizi çiftleştiriyor musunuz mesela?

Linsenpai

Kısırlaştırın sağlığı için. Burda defalarca nedeni tartışıldı soru kısmından kısırlaştırma diye filtreleyip okuyabilirsiniz.