Acil Ishal

Cook

Kedimin yumuşak kaka problemi vardı.Veterinerimiz bugün proplan in probiyotiğinden verdi, yaş mamasına karıştırdım. Aradan 1 saat geçti, ishali çoğaldı ve çok huzursuz evamlı bağırıyor koşuşturuyor evde. 5 6 dakikada bir tuvalete gidiyor probiyotikten kaynaklı olabilir mi

6 CEVAP

Yaş mama dışında kuru mama yemiyorsa ondan kaynaklı olabilir. Sonuçta hayvan ne yerse onu dışkılıyor. Sindirim sistemini düzenlemek adına yağsız tuzsuz et haşlayıp verebilirsiniz.

Kesinlikle o tarz bir süt ürünü vermeyin zaten ishal olan hayvan daha kötü olabilir. Ve dışkısına bir faydası olmaz. Dediğiniz huzursuzluk hali ve ishal bir hastalığın habercisi olabilir bu nedenle veteriner hekim test ve muayene yapmadan kesin bir şey söyleyemez. Tavsiyem huzursuzluk ve ishal devam ederse veterinere gitmeniz.

Ayben02

Ev yoğurdu verebilirsiniz

Cook

Teşekkür ederim

bademthecatt

Yaş mamada sulu olduğu için ishalini arttırmıştır ishali geçene kadar kuru mama dışında vermeyin probiyotiği kuru mamasına serpin yemezse suyla karıştırıp şırıngayla verin

Cook

Kuru mama birkaç gündür yemiyordu yeni mamaya geçmiştik. Bugün tekrar eski mamasından aldım ondan verdim çok az yedi. Et, tavuk, balık gibi gıdalar veremiyoruz yasak. Yoğurt mu versem diye düşünüyorum ama emin olamadım bir türlü. Ya da kefir alıp versem