Yeni Sahiplendiğim Kedi Saklanıyor

yadito

dün akşam british melezi kısır dişi 1,5 yaşında bir kedi sahiplendim. ilk geldiğinde evi dolaştı saklandı falan sonra gelip kendini baya sevdirdi. gece yatağıma geldi hatta kendini sevdirmek için beni uyutmadı bile. sabah uyandığımdan beri kedim saklanıyor. dolapların altına yatağın arkasına saklanıyor ne mam yiyor ne de oyuncaklarıyla oynamak istiyor. yanıma yaklaşmıyor bile ne yapmalıyım lütfen acil yardım edin

4 CEVAP

Bikedi

Kedi buyuk oldugu icin yeni geldigi eve alismasi birkac gun surebilir. Rahat birakin, mudahale etmeyin. Acikinca yer. biraz etrafi tanisin.

Buketbayraktar

Kediler yeni geldiği evde her yeri koklayıp güvenli olduğuna emin olana kadar tedirgin oluyor en ufak tıkırtıdan ürperiyor kendi haline bırakın gelip kendini sevdirmişte hem bir iki güne normale döner

alabalik32

Her yeri her eşyayı koklar o şimdi. Yavru kedi bile ilk geldiğinde öyle yapıyor. Üstüne gitmeyin bir kaç güne alışır.

Linsenpai

Birkaç güne alışır merak etmeyin. Çok mıncıklayıp saklandığı yerden çıkarmaya çalışırsanız bu süreç daha da uzar ama