Kedimin Tırnaklarını Kestirmeli Miyim ?

mervekursun

kedimle oyun oynarken tırnaklarıyla çok çiziyor kestirsem tırnaklarını bir zararı olur mu ?

4 CEVAP

hazalsenol

Hiçbir zararı olmaz :) biz de kesiyoruz ve kesmesi oldukça kolay. Ama oturup birden hepsini kesmek yerine yavaş yavaş kesin ki o da sıkılmasın. Ön patileri iki haftada bir arka patileri ise ayda bir kesiyoruz biz

inci_kedi

Kestirmeniz iyi olur çünkü kedilerin tırnakları çabuk uzar ve bu da sizinle oynarken canınızın yanmasına sebep olur bende kızımın tırnaklarını uzadıkça kestiriyorum :))

Queeninannesi

Tabi ki kestirmelisiniz hem onun için hem sizin için. Kendinizde kesebilirsiniz ama ilk başta veterinere kestirin hem görüp öğrenmiş olursunuz

Nlyp

Kendiniz kesmeye alışın. Sakin, yavaş severek kucağınıza alıp kesebilirsiniz. Kılcal damarlara zarar vermeden sadece beyaz kısımlarındam kesmek gerekiyor ayrıca