Kedimin Döktüğü Dişlerle Hiç Karşılaşmamam Normal Mi?

HillB

Kedimi yaklaşık 2 aylıkken aldım yanıma, dişlerinin kaşındığını diş çıkaracağını farkediyordum ama evde hiç düşen diş görmedim, hepsini yutmuş olabilir mi? Yutulan dişlerin ona bir zararı olur mu, bağırsak tıkar mı misal?

7 CEVAP

HillB

Şu an 14 aylık bu arada.

Firuzecik

Ben sadece 3 dişini bulabildim diğerlerini yuttu büyük ihtimalle. Sorun olacağını sanmıyorum çoğu kedi anne babası dişleri bulamıyor.

Bikedi

Yutmus olabilir. Ben evde 4 tane buldum. Kendi oglumun dusen dislerini sakladigimiz kutuya koyduk hatira olsun diye:)

gizemaslan

genelde mama yerken yutuyorlar sorun edilecek bir şey değil bende 3 dişini bulmuştum :)

bihtercik

ben hiç görmedim bile :D keşke bulup saklasaydım diyorum bazen

HillB

Anladım, vakit ayırdığınız için teşekkürler.

Buketbayraktar

Ben de hiç görmedim 6 aylık şimdi ama çok küçük dişler zaten süt dişleri :)