Kedim Zeytin Çekirdeği Büyüklüğünde Kaka Yapıyor

melisaakrer

Merhaba yaklaşık 1 yaşında dişi bir kedim var. Ancak son 1 buçuk aydır kakası normal bi boyutta çıkmıyor. Sürekli küçük zeytin çekirdeği boyutunda kakalar görüyorum. Veteriner hekimimiz bi mama kullanmamızı istedi. Ancak bu durumu benim dışımda yaşayan var mı merak ediyorum. Tecrübe edinen ve bilgisi olan varsa benimle paylaşabilir mi? Fotoğrafı ekledim ancak çok net değil bu yüzden kusura bakmayın.

5 CEVAP

Ozge00

Kakası katı mı? Kabizlik var ise ondan kaynaklı olabiliyor dediğiniz. Veya kuma düştüğü an parçalanabiliyor. Benim tavsiyem yaparken izlemeniz, bu şekilde kuma duserken mi parçalandı anlarsınız.

Ozge00

Hayır katı dışkılama da kabızlıga dahil. Posete koyup elinizle kontrol edin kati mi değil mi. Kati olunca da o şekilde düşüyor kakalar, parça parça

Ozge00

Ilk yaptığı zaman kontrol ederseniz daha iyi olur çünkü bir sure sonra kaka yumuşak olsa da durunca katilasiyor

melisaakrer

Kabızlık olabileceğini düşündüm ancak kabızlık hiç kaka yapamama durumu ancak bizimki her gün yapıyor. Takip etmek zor oluyor kapalı kum kabı kullanıyorum çünkü.

melisaakrer

Tamam teşekkür ederim