Kedi İç Parazit

kocyigit01

Yaklaşık 2 haftadır kedime iç parazit hapı uyguluyoruz veteriner hekim eşliğinde fakat hala dökemedi paraziti kan geliyordu Dün kan tekrarladı bagırsak düzeni için iğne ve parazit için 3 katmanlı hap kullandık. ( 2 haftadır aynı hap kullanılıyor ) Bugün Başka bir hap kullandım Ben hap verdikden 2-3 saat sonra mama istiyor dayanamayıp veriyorum Bu sıkıntı yaratırmı açmı bırakmalıyım ?

5 CEVAP

Iceoglan

Aç kalması gerekmiyor asla. Sadece ishal olma ihtimaline karşı yaş mama vermeyin demiş olabilir veteriner. Kuru mamasını verin çocuğa

uzumkitty

iç paraziti: hap vermek yerine aşı vurdurun. Aşı daha mantıklı çünkü hap verince kusabiliyorlar.

Ozge00

Bir de hap ile mama yemenin alakası yok, yani bize hic oyle bir sey denmedi.

Ozge00

Hap daha etkili aşıdan.
Hangi marka kullanıyosunuz, asi karnesinde yazıyordur

kocyigit01

Hap olarak 4 kere endopet kullanıldı 3 etken madde içeriyor Şimdi Tenizol tablet kullanıyoruz .
Veterinerim yaş mama ile ilgili bilgi vermedi ama ben araştırdıgım kadarı ile direk yaş mama vermeyi kestim . Hap içtikden sonra ateş vb tebkiler olacagı için mama yemesinde azalma görüle bilir denmişti