Vitamini Ne Sıklıkla Veriyorsunuz Vitaminler Aşırıya Kaçtığında Sakıncalı Olurmu?

Delaluna

Kedinize süreklimi vitamin veriyorsunuz günlük belirli aralıklarda ve ve belirli yaşlardamı ömrü boyunca vitamin alması riskli olur mu?

12 CEVAP

bbeyzvv

kedinize vitamin macunu tableti vs gerekmedikçe vermeyin gerektiğinde ise veterinerinizden izin almadan vermeyin kaliteli mamalarda zaten ihtiyacı olan vitamin bulunur fazlası zararlı

altunsila

Çok fazla malt veya vitamin kullanımında bazı kedilerde alerji oluşabiliyor.
Veteriner kontrolünde verin mutlaka

Guaidolce

Ben de vet önerdiği vitaminleri aldım ve 1 haftada bir kere veriyorum. Çünkü küçük bir kabızlık sorunu çekiyor kedim :( vitaminler iyi geliyor ama. Çok verilmenin de zararlı olacağını düşünüyorum.

bihtercik

ben yılda 1 kez viyo veriyorum onun haricinde ev yapımı kefir yoğurt veriyorum.
malt yerine kedi çimi yediriyorum.
her şeyin doğalı güzel

bihtercik

valla uzun süredir çim kullanıyoruz ve 1 kere bile kusmadı maşallah.
hep dışkı yoluyla atıyor.
belki de kediden kediye değişiyordur

Kuzucansu44

Evet bazıları var ama ben yinede veriyorum. Merak etmeyin kafama göre vermiyorum, biraz hassaslar zaten. Veterinere danışarak veriyorum

Delaluna

Kedi çiminin kedileri kusturma özelliği olduğu için faydalı olmadığını söylüyor veterinerler bendede mantıklı yani midesindeki yararlı besinleri vs çıkartacak kustuğunda maltlar sayesinde sindirim şeklinde çıkarıyor.

Delaluna

Teşekkür ederim bilgileriniz için ????

Kuzucansu44

Ben 2 kedime de haftada 3 kere malt, haftada 1 kere taurin macunu, 2 günde 1 multivitamin, haftada 2 kere maya tableti, ve yine haftada 2 kere tizin tableti veriyorum. Vitamin sayılır mı bilmem ama birde 2 günde 1 mutamin kullanıyorum. Malt vermeye 4 aylıklarken, multivitamin, maya tableti, lizin tableti, taurin macunu ve mutamini 1 yaşından sonra kullanmaya başladım

Delaluna

Çok fazla değilim mamaların içinde zaten var dedikleri gibi

Nisalily

Ben kısırlaştırma öncesi bağışıklık kazansın diye kullanıyorum şu an gimcat macun hafta da bir 1 cm veriyorum

Nisalily

Ben kısırlaştırma öncesi bağışıklık kazansın diye kullanıyorum şu an gimcat macun hafta da bir 1 cm veriyorum