Yavru Kedim Doymuyor

Salihaylmz

Kedim 34 günlük. Anne sütü çok almadı yaklaşık 1 aydan beri süt tozuyla besleniyor son 4 gündür doymadığını farkettim daha fazla biberondan süt içmek istiyor biberonu bırakmıyor daha az uyuyup yemek için uyanıyor. Kabızlık sorunu çektiği için veteriner sık sık az az yedir dedi. Siz yavru kedinize günlük kaç öğün ve kaç ml süt veriyorsunuz?

8 CEVAP

bihtercik

kilosu kaç ?

bihtercik

200 gram 1-2 haftalık kedinin kilosu.
şuan 4-5 haftalık kedinin yaklaşık kilosu 400-450 gram civarı olmalı.
2-3 saatte bir 6-10 ml arası içirin.
kilosu dediğime çıktığı zaman da 5-6 saatte bir 18-22 ml

Eliiiifff

Artık süt onu doyurmuyor olabilir royal canin mother&baby kuru mama deneyebilirsiniz taneleri minicik ve kolaylıkla 1 aylık kediler yiyebiliyor yine de veterinere danışmakta fayda var tabiki

bihtercik

kuru mama vermeyin daha çok erken.
yaş mama için bile erken

bihtercik

kabızlık sorunu içinde 2 ml zeytinyağı içirebilirsiniz

Salihaylmz

4 gün önce veterinerde tartılmıştık 200 gram

Salihaylmz

veteriner de dedi yaşıtlarına göre annesiz büyüdüğü için geriden gelecekmiş. 3 saatte bir 10-12 ml arası vermeye başladım en az 10 bağırıyor çünkü az verince uyumuyor. teşekkür ederim cevabınız için dikkate alacağım dediklerinizi :)

Salihaylmz

Kabızlık için zeytinyağ veriyorum arada veteriner tavsiye etmişti. Kaptan su içmeye bile henüz başlamadı Kuru yaş mama yiyebilecegini sanmıyorum :/
3 saatte bir 10-12 ml vermeye devam edeceğim mecbur kilosu normale dönünce normal düzene geçeceğim inşallah. Teşekkür ederim cevaplarınız için