Kedimde Aşı Sonrası Halsizlik

Kedim 4 gün önce iç dış parazit aşısı oldu sonra bir halsizlik ve sürekli uyumaya başladı 2 kere veterinere götürdük ateşi vardı ateş düşürücü iğne yaptılar eve geldiğinde halsizliği geçiyor bir süre sonra yine durgunlaşıyordu vee 4 gündür halsiz aşı sonrası etki böyle mi olur?(Ayrıca burnu tıkandı ve kesik kesik kusuyor) veterinere sorduğumuzda ateş sonrası etki geöer dedi

9 CEVAP

Guaidolce

Kedimi ilk sahiplendiğimde damak sorunu vardı ve dediğiniz gibi halsizliği uyku yapıyordu. Ertesi gün götürdüm veterinere iğne yaptılar ve yan etki olarak halsizliği devam eder dediler ama bizde ters tepti . Bir iki gün daha gözlemleyin eğer yine aynıysa vet götürün ya da başka bir veterinere gösterin

Guaidolce

Ayrıca ateşi de vardı ama 2 3 güne düzelmişti

Yagmur1618

Benzer sorunları bizde karma aşı sonrası yaşadık. Kedimi kaybedeceğiz sandık. Çünkü nefes bile zor alıyordu. Hiç yemek yemiyordu ve sürekli kusuyordu. Veterinere gittik. Serum takıldı antibiyotik yapıldı. 3 gün bu şekilde devam ettik. Sonra toparladı. Benim kedim 2 aylıktı. Muhtemelen aşıyı erken yaptılar ve yavrumun vücudu kaldıramadı. Sizin kediniz kaç aylık?

Yagmur1618

@Aysesugulsen daha çok küçükmüş. Bizimkine iç paraziti 1.5 aylıkken, dış parazit 2 aylıkken yapıldı ama aşı şeklinde yapılmadı. Özellikle dış parazitte 2. ayı beklemek gerekiyor diye biliyorum. Umarım kısa sürede toparlar.

@yagmur1618 teşekkür ederim

1,5 aylık

Guaidolce

@Yagmur1618 dediğiniz gibi küçük olduğu için kaldırmamıştır bünyesi. Çünkü kedimi ilk götürüp bu karma aşısı için sorduğumda benimki de 2 aylıktı daha küçük olduğunu söyleyip beklediler ve 3 3,5 aylıkken yaptılar

Yagmur1618

@Guaidolce evet çok yüksek ihtimal yavrumun bünyesi kaldıramadı. :(

Yagmur1618

Rica ederim.