Çiğ Yumurta

pompompurin

kedim kırılmış yumurta kabuğunun içini çok az yaladı farkedip hemen kaldırdım bir sorun olur mu?

7 CEVAP

elifozzdemiir

biraz yaladiysa sorun olmaz bence

Zeynepulku

Bir şey olmaz. Çokta yalasa bir şey olmazdı. :)

sforselin

Çiğ yumurtada salmonella olabilir. İshal vb. bir sürü şeye sebep olabiliyor insanlarda, kediler daha küçük hayvanlar olduğundan belki daha çok etkilenebilirler. Yine de az miktarda yalamasınız sorun olacağını sanmıyorum. Çiğ tavuk yumurtasını yine de uzuk tutun kedinizden. Haşlanmış şekilde tercih etmeniz daha iyi olur. Ya da bıldırcın yumurtası tercih edebilirsiniz. Tabii kalorisi daha yüksek olduğundan miktarı konusunda daha dikkatli olunmalı.

pompompurin

teşekkürler çok az yaladı dilini değdirdi gibi

Mehmetkr

Çiğ yumurtanin nasıl bir zararı var ki kediye

Mehmetkr

Köpeklerde aynı etkiyi yaratmıyor diye biliyorum ama sizin bilginizden de faydalanmak isterim

pompompurin

az da olsa salmonella ve e coli riski var o yüzden korktum biraz. normalde asla vermiyorum cevaplarınız için teşekkürler