Kedimde Aşı Sonrası Halsizlik

Kedim 4 gün önce iç dış parazit aşısı oldu sonra bir halsizlik ve sürekli uyumaya başladı 2 kere veterinere götürdük ateşi vardı ateş düşürücü iğne yaptılar eve geldiğinde halsizliği geçiyor bir süre sonra yine durgunlaşıyordu vee 4 gündür halsiz aşı sonrası etki böyle mi olur?(Ayrıca burnu tıkandı ve kesik kesik kusuyor) veterinere sorduğumuzda ateş sonrası etki geçer dedi

4 CEVAP

uzumkitty

evet ateşi çıkabiliyor, halsiz olabiliyor. en az 2 gün boyunca böyle oldu kedimde, vet. normal demişti ztn

Bende hiç öyle bir şey olmadı. Tamam aşıdan sonra ilk geldiğinde (biraz hırçın veteriner hekimle fazla boğuşuyor hem de aşıdan dolayı) halsiz oluyor ama 4 gün süren halsizlik, kusma ve ateş hiç yaşamadım. Bence başka bir veteriner kliniğinde veya hayvan hastanesine götürüp durumu anlatmalısınız.

gulayk7

Ben hiç yaşamadım bunu. Bence kediniz çok sağlıklı değilmiş ve aşırı pek kaldıramamış o yüzden bu kadar halsiz düşmüş olabilir. İç dış paraziti için illa aşı yaptırmanıza gerek yok. İç paraziti için şurup gibi ilacı var dış paraziti için de ense damlası. Daha rahat geçer bunlar sizin için. Ama iç parazit ilacıyla geçmeyen iç parazitler de oluyor. Öyle olursa mecburen aşı yaptırırsınız. Tavsiyem bu aşı yerine canını acıtmayan halsiz düşürmeyen bu yöntemleri kullanın bir dahakine :)

Busebakis

İlk karma aşısından sonra halsizlik yerinden kalkmak istememe tutunca dokununca miyavlama gibi sorunlar yaşamıştık veteriner normal dedi ancak daha sonrasında öksürük ve hapşırık gibi problemler başladı tekrar veterinere götürdüm kan tahlili yaptılar ve bağışıklığı düşmüş dediler bağışıklık güçlendirici kullandık 1 ay boyunca düzeldi bazen aşılar kedilerin bağışıklık sistemini baskılıyor sanırım bence veterinerinize bir kan tahlili yaptırmanız iyi olur