Kedim Mamasını Yemiyor

betultekin02

Herkese merhaba. Dün yapılan idrar tahlili sonucunda kedimin sistit olduğunu öğrendim. Veteriner hekimimiz Virbac'ın urology 1 mamasından verdi. Dün akşam veterinerden gelince mamasından yedi ama bugün bu saat oldu mamayı ağzına sürmedi. Eski mamasıyla karıştırmayı denedim diğerinin kokusunu alıp kaçıyor bu seferde. O mamayı kesin yemesi lazım ama napacağım bilemedim. Mecbur kalması için diğer mamayı hiç vermemek daha iyiymiş sanırım ama aç bırakmak ne kadar doğru olur bilmiyorum. Kedi çeşmesi de sipariş edeceğim çabucak toparlaması için.

3 CEVAP

uzumkitty

eğer yemiyorsa yaş mama ile karıştırıp verin öylede yemezse aç kalınca mecbur yiyecek

HillB

Evet, kediler istemediği şeyleri kabul ettirmek çok zor maalesef. Benimki de yemiyordu, elimle yedirdiğim zamanlar oldu.
İçgüdüsel olarak aç kalınca mecbur yiyecektir.

betultekin02

Bir süre başka hiçbir şey yememesi gerektiğini söyledi hekim o yüzden yaş mamayla karıştırmadım. Kendi mamasıyla dayanamayıp karıştırdım çok az yiyip odama gitti oraya çıkarmış mamayı ????‍♀️ Enerjisi yerinde ve bir sorunu yok gibi duruyor. Yarına kadar böyle devam ederse yeniden gideceğim veterinere. Kan tahlili, röntgen ne gerekiyorsa yaptıracağım. Tanınmış ve çok iyi başka bir hekimle de görüştüm. Rahatsızlığının ciddi olmadığını ve rahatlıkla atlatacağını söyledi. Şımarıklığından yemiyor sanırım mamayı.