Lösemi Aşısı

Anonymus944867

iki lösemi aşısından biri yapıldı şimdi veterinerimin insta sayfasında gördüm dış teması yoksa gerek yok yapmaya diye bir soru yanıtlamış bizimkine yaparken tabi hiç sormuyo tanesine 90 tl alıyo diye 2.yi yaptırmama gerek var mı siz yaptırdınız mı?

18 CEVAP

betul18

benim de veterinerim hiç test yapmadan yapmıştı bize zorunlu aşı olmadığını da söylemedi iyiki değiştirmişim baştan değiştirseydim keşke hayvana iğneyi sokamıyodu batırıp batırıp çıkarıyodu

Anonymus944867

Veterinerimle iletişime geçtim 2.yi yaptırmazsanız bağışıklık sağlanmaz bi anlamı olmaz dedi eğer gereksiz olduğunu düşünüyorsunuz 1. Aşının para iadesini alabilirsiniz dedi %25 oranında olma ihtimali olan viral bir enfeksiyondan bahsediyoruz dedi

ozlemalice

Benim yaptırdığım veteriner 1 doz yaptı. İkinciye gerek yok dedi özellikle sordum ama söylediği ne derece doğru bilmiyorum. Ondan önce başka bi veterinere sordum o da tek doz yazmıştı tarih olarak ve bu son aşısı demişti. Ben de şu an tedirgin oldum çünkü bugün sokaktan 2. Bir yavruyu eve getireceğim. Bu durumda tek doz yeterli olur mu acaba? Bilgisi olan var mı?