Lösemi Aşısı

Anonymus944867

iki lösemi aşısından biri yapıldı şimdi veterinerimin insta sayfasında gördüm dış teması yoksa gerek yok yapmaya diye bir soru yanıtlamış bizimkine yaparken tabi hiç sormuyo tanesine 90 tl alıyo diye 2.yi yaptırmama gerek var mı siz yaptırdınız mı?

18 CEVAP

Ozge00

Bence veterineri değiştirin en kısa zamanda.
Losemi hakkında bilgim yok maalesef, ben yaptırmadım.

Seymaaacaan

Lösemi çok ağır bir aşıdır yapılmadan önce test yapıldı mı?
Lösemi tek doz yapılıyor diye biliyorum

Anonymus944867

2.yi yaptırmama gerek var mı kedim ev kedisi dışarıyla teması yok

Irms

3 tane mi karma ya neden bizim veteriner 2 yaptı aralıklı

Anonymus944867

Madem 1.yapıldı 2 yi de yaptırayım diğer yıl tekrar lösemi aşısında yaptırmayacağım

Anonymus944867

test falan yapmadılar 20 25 gün arayla 2 adet lösemi aşısı yazmışlar 3 tane de karma aşısı oldu gelecek hafta kuduz var bide 2 ayda bir iç dış parazit

Seymaaacaan

Kedinin dışarı ile teması yoksa başka kedilerle görüşmüyorsa hiç yapılmasına gerek yoktu veterineriniz biraz paragöz galiba. Şahsen ben kendi kedime yaptırmayı düşünmüyorum. Test yapılması gerekiyordu aşıyı kaldıramayıp ölen kediler var anlaşılan veteriner işi ticarete dökmüş

Anonymus944867

bende açıkçası veterinerimin paragöz olduğunu düşündüm 3 karma da fazla geldi aşı takvimi çok yoğun geldi iç dış parazitte 2 ay sık geldi mesela merak ettiğim şu 2.lösemiyi yaptırmasam bir sakıncası olur mu?

Seymaaacaan

Karma aşı ilk yapılıyorsa ya 2 yada 3 doz yapılır karma 3 doz yapması normal. İç dış parazit yaz aylarında 2 ayda bir kış aylarında 3 ayda bir yapılır genelde

Anonymus944867

tamam teşekkürler ama asıl merak ettiğim 2.lösemi yaptırmasam bir şey olur mu yaptırmam gerekir mi bilgisi olan arkadaşlar lütfen..

Ozge00

Ayrıca kediniz kaç aylik?

Anonymus944867

Kedim 4 aylık

Irms

Ben de 4 aylık kızıma karma aşısını yaptırdım veterinerim büyük olduğu için bir doz yeter dedim oğluma küçükken yaptırdım 2 doz yaptı. Başka bir veterinere de gidin bence

elifozzdemiir

2.asiyi yaptirmayin

uzumkitty

lösemiyi yaptırmayın. gereksiz