Acana+Nd Tahılsiz

Tugc

6 kedili bir aileyiz :) acana mama veriyoruz ama malum 6 kedi olunca masrafı da fazla oluyor . Sabah acana akşam nd tahilsiz versem az da olsa ekonomik oluyor . Ama kafama takılan 2 mama kullanmak sorun yaratır mı ?

4 CEVAP

Nida_Leydi

2 mamamiz var hic sorun yasamadik tuvaletinde yada istahinda. odul mamasi gibi yapiyoruz 2 ogun birini yiyor ara ogun oburunden dokuyorum az bir olcek mutlu oluyor :)

Zeynepulku

Yaratır ikisininde sindirim oranları farklı ayni zamanlarda yemeleri sorun yaratır 1 ay nd 1 ay acana kullanmanızı öneririm

ballokumu

Sorun yaratmaz. Tek mama yiyen kedim şu an kafama göre 4 çeşitten birini döküyorum sorunu kalmadı. Mama devam edilmeli falan artık hiç inanmıyorum. Kafanıza göre takılın

bidiboom

Temmuz.2019da FDA (ABDnin gida/ilac kontrol kurumu) tarafindan Acana ve Orijen'in (ve 14 diger markanin daha) kopek mamalarinin kalp hastaligi yaptigi aciklandi, 2014ten o gune 560 vak'a bildirilmis ve 116si da ölmüş, Temmuz.2018de inceleme baslatilmis ve nihayet Temmuz.2019da ifsa edilmisler:
https://www.google.com/amp/s/www.nytimes.com/2019/06/29/us/dog-food-heart-disease-fda.amp.html

Hills de asiri D vitamini katkisindan zehirlenmeye yol acmisti..