Depremde Evcil Hayvanımızı Nasıl Koruruz?

Sahidegulcan

Zaten halihazırda hepimizin deprem çantası olmalı ve dış kapıya yakın bir yerde beklemeli !!
Biz evcil hayvan sahipleri de mutlaka deprem çantamıza dostlarımızın ihtiyaçları olan şeyleri:

  • Kuru mama

  • Paket yaş mama

  • Bir şişe su

  • Kullandığı ilaç/vitamin varsa yedekleri

  • Boş kap

  • Ona göre battaniye

  • Hijyenik Solüsyon

  • Poşet KOYMALIYIZ

En az 3 gün yetecek kadar ama bir haftalık koysak çok daha iyi olur !

Mümkünse hayvanın taşıma çantasının içine bu ürünleri koyun ve kapıya yakın yerde sizin deprem çantanızla aynı yerde dursun.
Çantayı her kullanma gereği duyduğunuzda da (örn:Vete gitme) içindekileri çıkarıp sonra tekrar yerleştirebilirsiniz.

Depremin ne gibi sonuçlar doğuracağını bilemeyiz her ihtimale hazırlıklı olmalıyız..

Bu ciddi bir iş arkadaşlar.
Kendi canımız kadar bu masumların da canını gözetmeliyiz.
Kimse üşenmeden bu hazırlığı yapsın. Hem kendisi hem de hayvanı için.
"Çantayı hazırlayıp nereye koyacağım yer yok" DEMEYİN!

Afet değil, İhmâl ve Tedbirsizlik öldürür..
Biz tedbirimizi alıp duamızı edelim. Gerisi Allah'a kalmış.
Rabbim hepimizi korusun. Ailemizi canımızı dostlarımızı malımızı tüm belalardan muhafaza etsin... Amin

5 CEVAP

zibityus

teşekkürler çok faydalı olmuş

NURSENA123

faydalı bence

Bikedi

Cidden hic hazirlikli olmadigimi farkettim. Deprem aninda kedi ve benim beynim resmen esitlendi. Koltukta birbirimize bakakaldik 30 saniye boyunca...

Seymaaacaan

Çok teşekkürler faydalı bir yazı olmuş. Bence kedisi olanlar kedi kumuda koymalı.

Elinize sağlık. Ben de bugün başlıyorum çanta hazırlığına. Dün deprem anında peşlerinden koşarken deprem bitti gerçi. Eşek sıpaları her şeyi oyun sanıyorlar. 3 kedim var ve 2 taşıma çantası var. İlk işim bugün 3. çantayı alıp hazırlıkları yapmak.