Kireçli Balkabağı Verilirse?

catguardian

kireçte 24 saat bekletilen balkabağını haşlayıp vermemde sakınca olur mu? bir miktar kefirle verecektim ve dondurup ara ara düzenli olarak vermek istiyorum tüy çıkarımına yardımcı olduğu için.

6 CEVAP

catguardian

içerdiği lifler sayesinde tüy topağı oluşumuna da engel oluyor. Lifler, sindirimi yavaşlattığı için kedinizin tüyleri dışkı yoluyla çıkartmasına yardımcı oluyor.
iki yemek kaşığı kefir
bir çay kaşığı haşlanmış balkabağı bir çimdiğin dörtte biri kadar zerdeçal minicik yani :)

Ozge00

Anladım, cok geçmiş olsun. Umarım kabak ise yarar.

Ozge00

Balkabağı tüy çıkarımına yardimci mi oluyormuş? Ilk kez duydum.
Sıkıntı olmaz vermeniz ama kefirke karıştirip mi vereceksiniz ki?

Ben de ilk kez ishal için deneyeceğim. Yabancı forumlarda ishali kestiğin dair bilgiler var. Deneyimleyen var mı?

Ozge00

İshal icin ben tavuk göğsünün faydasını gördüm. denediniz mi hiç?

Sevgili Özge, evet denedim ama maalesef intoleransı had safhada tavuğa karşı. Mama dışında tavuk tükettiğinde kanlı şekilde dışkılıyor. Takviye kullanıyorum ama bal kabağı daha doğal bir çözüm gibi şayet işe yarıyorsa.