Kedimde Mantar Sorunu Fikirlerinize İhtiyacim Var

6 haftalik kedimde mantar cikti. evimde baska kedimde var. o yuzden yavruyu baska bi odada bakiyorum ve diger kedimle hicbir sekilde temas ettirmiyorum. her gun onun bolgesinj ve evi sirke ile dezenfekte ediyorum. kumunu her gun degistiriyorum. onun odasina girip ciktigim kiyafetlerim bile farkli oluyor diger kedime bulasmamasi adina. yavruya ecosin yapildi ve PHYTOMINS for IMMUNSYSTEM vitaminini kullaniyorum. diger kedime bulasmasindan cok korkuyorum 5 gun sonra ikinci ecosinde yapilcak. ne zaman gecer bu illet yavruya da uzuluyorum tek kaliyor odada :( hemen bi toparlama oluyor mu yoksa 2-3 ayi buluyor mu

7 CEVAP

elifozzdemiir

mantarin turune gore degisir fakat bildigim kadariyla ecosin en hizli tedavi yontemi. biz 3 aydir cekiyoruz yeni yeni azaldi bi an bitti sandik sonra tekrar olustu iyi dezenfekte etmeniz lazim esyalari

elifozzdemiir

dediginiz gibi devam ederseniz sanmiyorum bagisiklikla da alakali diger kedinizin bagisikligi yuksekse cok dusuk bir ihtimal zaten bu sekilde cok gecmis olsun :)

Ozge00

Mantar aşısı yorucu bir asi ki zaten kedi cok küçük, kaldıramayabilir de hic girmeyin o topa derim. Veterinerinizin tedavisine devam edin. Belki iki hafta belki bir ay, belki daha fazla surer belli olmaz. Sabir gerekiyor biraz. Geçmiş olsun.

Kevserhaksever

gümüş suyunu veteriner hekiminize sormanızı öneririm. benim kedimde mantarı gümüş suyu ve hypoalerjenik mama ile 1 hafta gibi bir sürede yayılmadan geçirdik. bağışıklığını güçlü tutun tavuklu gıdalar vermeyin. Geçmiş olsun

elifozzdemiir

biz ecosinle tedavi olmadik ama igne yapildi

hijyene max seviyede dikkat ediyorum yattigi battaniyeyi her gun degistiyorum dokundugu her seyi kapiyi bile her gun siliyorum. diger kedimle temas olmadigi icin ona gecmez dimi

elcnugr

Mantar iğnesi yaptır bence biraz pahalı iki kere vuruyorlar . 150 150 300 tutuyor