Eve Yeni Gelen Yavru Kedi. Yardım

OzkurtBey

Merhaba. 2.5 aylık bir yavru sahiplendim. Karma aşısını,iç dış parazit ve genel kontrollerini direkt yaptırdım. Geldiğinden beri 5 saat civarı ağlayarak evi geziyor bizden kaçıyor. Mama ve su hiç ilgilenmiype. Tuvalete gitmedi. İlk 1-2 saat uyudu sevdirdi göbeğini patilerini sonra böyle oldu. Alışması ne kadar sürer ne yapmak gerekir ne zaman düzene girer? Teşekkür ederm

7 CEVAP

AngelHacker

Çok üstüne gitmeyin kendi isterse gelir yanınıza. Evde yüksek ses olmasın. Hızlı hareket vs. Sevmezler. Alışma süreci kediden kediye degisir. Yemeği olan odada kimse olmasın bir süre ki aç kalmasın. Sabaha kadar yemezse küçuk bir parça kaşar verin iştahı açılsın.

OzkurtBey

Teşekkür ederim cevaplarınız için. Gece sürekli ağladı yanıma aldım koluma sığınıp sabaha kadar uyudu yattı sarılıp. Sabah da mamasını yedikten sonra tuvaletine de çıktı. Oyun oynuyoruz sevdiriyor şu an için güzel gidiyor. Biraz ürkek sadece ama alışacak ????

Cook

Öncelikle hayırlı olsun umarım musmutlu günler yaşarsınız beraber. Evin sadece bir odasına koyup orayı tanımasına izin verin. İlk günü olduğu için çok fazla kişiyle tanışması onun için de zor olur. Eğer siz ilgilenecekseniz bir süre odada yalnız bıraktıktan sonra yanına girip yere oturun yanına gelmesini bekleyin,başka biri girmesin bugün yanına. Geldiğinde de direkt sevmeye çalışmayın. Eğer kardeşleriyle büyüdüyse büyük ihtimalle sıcaklığa ihtiyaç duyup gecenin sonunda yanınıza sığınacaktır zaten. Eğer yaş mama ya da herhangi bir ödül maması aldıysanız biraz ondan verin hem karnı doymuş olur hem de size güveni artar. Tuvaletini yapmaması normal şu an yemek yememiş ve su içmemişse. Yemeğini yedikten sonra yerini öğrenmişse kendi kendine gidip yapacaktır

Cook

Bu arada alışma süreci de kediden kediye değişkenlik gösterir ama maksimum bir hafta süreceğini düşünüyorum. Benim oğlum ilk iki saatte gidip tüm ev ahalisinin üstüne çıkıp tanışmıştı kendisi :')

betul18

benimki 3 gün boyunca susmamıştı bi de pek insanlara alışkın değildi hıslardı bana ama sabır çok önemli alışacaktır

Zeynepulku

1 günde sürer 1 ayda. Bekletin su akar yolunu bulur. Zorla sevmeye çalışmayın o gelsin yaniza, bol bol oyun oynayin. Kumu suyu bulunduğu odada bulunsun sonra yerini degistirirsiniz

OzkurtBey

Veteriner de ayrı tutun sadece gider gitmez kumuna bırakın kediyi dedi. Şu an hiç üstüne gitmiyoruz ağlayıp geziypr evde