Yavrumuzu Bahçede Besliyoruz Ama Bu Akşam Buz Gibi Olmuş Üşümüz. Eve Nasıl Alıcaz?

ferhat05

Paşa'mız 5 aylık. İnsancıl, şımarık, haylaz ve hırçın kimi zaman da sakin ve uysal.
Bu akşam buz gibi olmuş yuvasından çıkmış haliyle. Ben kapıyı aralık unutmuşum hemen içeri girip girişteki halıya yatmış. Ailem evde istemiyor, eh bi hayli de yaramaz. Geçici bir süre bakmıştık evde (antibiyotik tedavisinden dolayı) ve 8 saatin sonunda çıldırıp durmuştu, dışarı çıkınca sakinleşti. Anlıyacağız ne evde durur ne dışarda. Artı eve girerse duş alması gerekir. Malum gözü doymadığından çöp kutularından çıkartıyoruz. Sokak kedisi de koltuk, perde bırakmaz, annem bin dert yapar. Tuvaleti deseniz nereye koyalım.. İkinci bir oturma odası var oraya belki ikna edersek tuvalet kabını koyarız ama koku sıkıntısı.. Birkaç eşya, kum almamız gerekir ordan bi masraf.
Gönlüm el vermiyor onu soğukta bırakmaya fakat bir sürü sorunda beraberinde geliyor..
Ailemi ikna etmeli miyim, etmeliysem nasıl ikna edicem?

Şu an fotoğraftaki gibiyiz, sıcacık giriş kısmında.

2 CEVAP

suleren

Merhaba, ona bi yuva yapamaz mısınız? İçerisine battaniye vs koyarsınız.

ferhat05

Etrafta bir sürü yavru kedi var. Sahipleri yan komşumuz ama üstü açık yuvasına bile gelen kediler oluyor. Öyle bir yuva yaparsak sabahı 4-5 kedi aynı yerde görebiliriz. Ama yine de en iyi çözüm bu gibi. Teşekkürler.