Kedim Yatağıma Büyük Tuvaletini Yaptı

Merhaba ben 1.5 aylık olarak scottish fold dişi kedimi aldım ve tuvalet eğitimini ben verdim normalde asla başka yere yapmazdı aşırı titiz bir hayvan diyip sevdik annemle hatta. Evim iki katlı alt katında uyuyorum geceleri beni göremiyince miyavladığı için yanıma alıyorum bir merdiven 12 kilogram taşıyorum her gün ama aşağıyı da hiç sevmiyor. Bir anda yorganı kum gibi tırmalamaya başladı ben bir şeyler olacağını anlayıp kumuna koydum kumuna çişini yapıp çıktı yemini doldururken bir baktım büyük tuvaletini yatağa yapmış ama katı değildi gerçekten cıvıktı tuvaleti. Düzenini bozduğum için tepki mi gösterdi nasıl terbiye edebilirim?

10 CEVAP

Şu an 2 aylık

Yorganı makineye atmanıza rağmen çok kötü kokuyor hala annem bana sormadan hayvanın ayaklarını da suya tutmuş dışkı dolu diye

Tuvaletini de her yaptıktan sonra değiştiririm bunları hep yazmayı unutmuşum beni düşündüren cıvık olması ve aşağıyı sevmemesi

heybetaltay0

Böyle birsey var 1 kediye 2 tuvalet kabı almanız lazım ben veterinere sordum ve heryerden arastirdim düzenle olacağını sanmıyorum 2 adet tuvalet kabı alıp birini üst kata diğerini alt kata bırakmanız lazım bıraktığınızda dostunuzun patilerini eşeleyip ona orda olduğunu göstermeniz lazım diğer sıkıntı ise kumun kokusu ağır gelmiş olabilir kokusuz kum alin eğer kokulu ise iyi günler dilerim

alabalik32

Daha çok küçük. Kakası katı değil yazmışsınız ishal olmuştu olabilir.

Duruadal

Benim kedim de onu sahiplendiğimizde 1,5 aylıktı sizin kedinizle aynı cins ve bir ay boyunca ya annemin oturduğu koltuğa ya yattığı yatağı ya da benim yatağıma tuvaletini yapıyordu ama tuvalet eğitimi vardı ayrıca istediği zaman gidip kumunu da yapabiliyordu hatta kumunu bulamazsa diye aynı odada tutuyorduk kumuyla mamasını çok kısa bir süre için sonra bu durum uzayınca biz de veterinere götürdük veteriner intikam almak için böyle yaptığını söyledi Eğer ona istediği şeyi vermezseniz veya bir odaya kapatırsanız ya da onu cezalandırmaya çalışırsanız tubaEğer ona istediği şeyi vermezseniz veya bir odaya kapatırsanız ya da onu cezalandırmaya çalışırsanız tuvaletini yapar dedi sonra gerçekten intikam almak için yaptığını gördük ama 1 ay sonra düzeni kendiliğnden oturdu sadece yavru kediler yaparmış bunu

Duruadal

Benim kedim de onu sahiplendiğimizde 1,5 aylıktı sizin kedinizle aynı cins ve bir ay boyunca ya annemin oturduğu koltuğa ya yattığı yatağı ya da benim yatağıma tuvaletini yapıyordu ama tuvalet eğitimi vardı ayrıca istediği zaman gidip kumunu da yapabiliyordu hatta kumunu bulamazsa diye aynı odada tutuyorduk kumuyla mamasını çok kısa bir süre için sonra bu durum uzayınca biz de veterinere götürdük veteriner intikam almak için böyle yaptığını söyledi Eğer ona istediği şeyi vermezseniz veya bir odaya kapatırsanız ya da onu cezalandırmaya çalışırsanız tubaEğer ona istediği şeyi vermezseniz veya bir odaya kapatırsanız ya da onu cezalandırmaya çalışırsanız tuvaletini yapar dedi sonra gerçekten intikam almak için yaptığını gördük ama 1 ay sonra düzeni kendiliğnden oturdu sadece yavru kediler yaparmış bunu