Kedinizi Yıkarken Saldırır Mı? Ne Yapmak Gerek?

kedidostuu

Kediyi sadece 2.defa yıkamaya çalıştım ilkinde su ılık olduğu halde istemedi banyodan kaçtı ne yaptiysam olmadı üstüne tırnaklarını geçirdi omzum hala sızlıyor

8 CEVAP

Queeninannesi

Çünki kedişler yıkanmayı sevmez. Pis değiller zaten kendilerini sürekli temizmiliyolar.

tika_waylan

Su an kis ayindayiz yikama zaten. Hastalanabilir usutebilirm sac kurutma makinesinden korkarlar kurutman da zor olur havluyla yavas yavas kurutman gerekir.
Ayrica keidlerin buyuk cogunlugu sudan nefret eder.
Yikamak istemenizin sebebi ne mantar mi oldu? İshal mi oldu? Zaruri bir durum mu var?

tika_waylan

Kedilerin dili antiseptik surekli kendilerini tarakli dilleriyle yalayip temizliyorlar gunde 3 kere yikaniyirlar resmen

dollfacepersian

Böyle yapması çok normal. Kediler yıkanmamalı. Yıkamamak tüy ve deri sağlığını bozuyor. Pis olduğunu düşünüyorsanız kuru şampuan ile temizlemeyin arada sırada

besahin

Ben kedimi yıkadım sorun çıkarmadı kuyruk kısmından başla kafası hariç vücudunu falan yıka aşılır durur en sonda kafasını yıka zarar vermez diye düşünüyorum

Maviiruhluu

Kirlenmediyse yikama aniden bi hareketle canini fena yakabilir ben ilk zamanlar yikamistim zar zor ama kendisini temizliyor zaten pek gerek yok

Bazılarında sorun cikıyor bazılarında çıkmıyor .bence kediyi cok zorlamayın kuru şampuanlar var su degdirmeden temizleyebilirsiniz

Samuel

Küvette veya çok geniş bir kaba kedinin vücudunun yarısına gelecek kadar su doldurup deneyin. İçine girsin alışsun önce. Herhalükarda sevmiyolar banyo yapmauj ama bu şekilde daha kolay