Kedimi Bahçeli Siteye Koymak İstiyorum

heybetaltay0

Kedimi bağışıklık kazansın diye siteye bırakmak istiyorum hem dışarı gitsin hem eve alışsın diye evde çok canı sıkılıyor iki kedimde pencereden dışarı bakıyor acaba siteye bıraksam sabahları sitede akşamları evde olur mu bi hastalık felan kapar mı bilgisi olan varsa acil yazsin

14 CEVAP

Petlover34

simdiye kadar evdelerse sokaktan hastalik kapip gelirler. bizimkilerde hep camda bunun icin cikip bi gezsin gelsin denilir mi. kesinlikle birakmayin zaten eve geleceginin garantisi mi var. sitede dogup buyuyen baktigim kediler var onlar bile ortadan kayboluyolar hastalaniyolar. erkek kedilerden korkup 4 gun catiya siginmis kedim vardi zor indirdim.mis gibi sicacik evlerde yiyip icip yatiyolar iste fantaziye gerek yok bence

sforselin

Bağışıklığı yüksek olsun istiyorsanız,
stres etkenlerini ortadan kaldırın,
beslenmelerine dikkat edin,
aşılarını ihmal etmeyin.

Dışarı çıkmalarını kesin istiyorsanız hekiminize bunu söyleyin. Lösemi aşısı da yaptırmanız gerekir çünkü. Oldukça ölümcül bir hastalık ve görülme oranı yüksek.
Ben evde sıkıldıkları için pencereden baktıklarını zannetmiyorum. Her kedi gözlem yapmayı sever. Gerçekten evde sıkılıyorlarsa evi ona göre düzenleyebilirsiniz. Dışarıya çıkıyorlar diye bağışıklıkları yüksek olmaz-ki hastalıklarla karşılaşma ihtimalleri çok çok yüksek dışarıda.

Ozge00

Kediler kaç aylık ve ne kadar süredir evdeler?
Direkt bırakmayın, zamanla alıştirarak bırakmanız lazim. Dışarıda bağışıklık mi kazanir hastalık mi kapar orasi tartışılır :(

heybetaltay0

4 aylık ama 4 aylık gibi değil 8 9 aylık gibi gözüküyor ben sitede çok kedi besledim ve 2 aylikken bana geldi yanı doğduğundan beri ev kedisi

baranertaga

Bırakmayın çünkü sokakta gördüğünüz kedilerin bağışıklığı yüksek çöpün içine girip çıkıyorlar yine tüyleri ışıl ışıl parlıyor bak benim kedim mantar oldu ev kedisi olduğu halde bozuk et vs. Ne bulsalar yiyorlar ama ev kedisi öyle değil hele evde büyümüşse kesin başına bir iş gelir kendi evinizin bahçesi olsaydı sorun olmazdı ama siteye güvenip bırakmayın bence

elifozzdemiir

eger evde buyuduyse cok zor. hastalik kapabilir bagisikligi yukselmesi icin evde de yapabileceginiz seyler var. bu bahsettigim hastaliklar grip gibi degil direk fip gibi tedavisi zor olan hastaliklar. kediler disariya bakmayi severler benim kedimde gecen arabalari izlemeyi seviyor yani bu disari cikmak istedigi anlamina gelmez.

elifozzdemiir

zaten 2 kedilermis birbirleriyle guzel vakit gecirirler bence cok sıkilacaklarini sanmiyorum kediler sıkiliyormus gibi duruyorlar ama sokaktaki kedinin de gunluk yaptigi belli alanlarda dolasmak, uyumak, avlanmak ev kedisi avlanmiyor onune yemek geliyor aradaki fark bu bence

Irms

Kedinize değer veriyosanız bırakmayın

Ozge00

Daha küçüklermis alışmaları kolay olur ama dışaridaki kedilere köpeklere karsi kendilerini savunamayabilirler. Sizin önderliğiniz ile çıkarlarsa dah iyi olur, hem etrafa alışırlar daha sonra yalniz çıktıklarında kaybolmazlar. Tasma takarsanız ad ve tel numarası yazan daha iyi olur her ihtimale karşı.

Ozge00

Ama yukarıda yazılanları goze alıyorsanız çıkartın. Bir de dışarı alışınca sürekli cikmak isteyeceklerdir, kapida bagiracaklardir. Her zaman istediklerinde dışarı çıkabilirler mi?

sforselin

Dışarıdakilerin bağışıklığı yüksek diye bir şey yok. Siz sadece şanslı olup hayatta kalanları görüyorsunuz -ki onların da ömrü en fazla 5 yıl falan oluyor.

Linsenpai

Yapmayın böyle bişey. Bağışıklığı güçlensin diye hasta edersiniz

ecrinnurAslan

Sakın bırakma kayıp olurlarsa bulumayabilirsin

ayliny

Bağışıklığı güçlenmek yerine kötüleşebilir. Kedi tasması alıp kendinizi sitenin içinde 1 saat kadar gezdirseniz daha sağlıklı olur.