Kedime Mamasına Ek Olarak Ne Verebilirim

dilaraasnn

1.5 aylık kedime kuru mama ve yaş mama veriyorum sadece bunların yanında önerdiğiniz ek besinler var mı (vitaminli puding falan gibi

9 CEVAP

Petlover34

bu arada kedime haslanmis tavuk ve ciger verdim diye veterinerimiz kizmisti. niye verdin yavru bu sindiremez diye. sonrasinda ishal baslamisti zaten. yavrulara cok fazla sey verilmemesi daha uygun gibi

Ozge00

Tavuk neden zararliymis?

Ozge00

Yoğurt, yumurta, haşlanmış tavuk, tavuk suyu vb.
Diger puding yada o tarz seyler kullanmıyorum, içeriği iyi bir seye denk gelmedim henüz

Ozge00

Yavru kediler icin gimcatin ürünleri var ona bakabilirsiniz.

Petlover34

1.5 aylik yavru icin sadece gimcat yada royalcaninin sut tozunu onerebilirim. eger anneden yetersiz beslenmis gelisimi sikintiliysa sut tozu ve iyi bir mama

Ozge00

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/gimcat-baby-tabs-yavru-kediler-icin-vitamin-tableti-40gr.html

Bu tarz mesela. Baska sitede daha farklı seyler var ama petlebi atmama izin vermiyor sansürlüyor maalesef.

tugbasultann

Tavuk kedi için sağlıklı değil haşlanmış da olsa. Lütfen vermeyin. Ayrıca ek bir şey vermenize gerek yok çok vermek isterseniz balık olabilir. Kılçıklarını iyi temizlemeye dikkat edin boğazında kalmasın

alabalik32

Bence sadece kuru mama ve haftada bir kere yaş mamayla beslenmeli.

Ozge00

Yalnız verdiğiniz mamalar sade bir tavuk etinden daha zararlı, bildiğim kadarıyla tavugun herhangi bir zararı yok. Yakında yaş mama vermeyin, sadece kuru mama yesin diyenler de çıkar.