Kedim Diş Döküyor

ikraozcaan

Kedim 6. Ayının içinde 7 aylık olmasına sayılı günler var başta bı azı disini düşürdü hafif kanama vardı ve dişinde hafif sararma da vardı daha sonra sağlam olduğunu düşündüğüm öndeki üst sivri dişinin birini bı gün diğerini diğer gün düşürdü süt dişini mi döküyor dişleri mi çürüyor anlamadım kopan dişlerin hiç kökü yok sanki süt disi gibi duruyor lütfen bilgilendirir misiniz

6 CEVAP

elifozzdemiir

tam dis dokme doneminde bu donemler dis dokerler evet

NSukun

Küçük büyük tüm dişlerini dökecek bu dönemde hafif ateş iştahsızlık olabilir azı dişleri olmadığı için kuru mama yiyemeyebilir yaş mamayla destekleyin sorun olmaz çok kısa sürede yerine geliyor zaten dişler insan dişleri gibi aylarca sürmüyor buyumesi

Buketbayraktar

Evet bizim çocuğun arka üst dişleri yok şuan kuru mama yiyor ama ödül maması veya parça tavuk verince mücadele ediyor resmen. Ama anlamadım bu uzun 4 tane olan sivri dişler mi düştü sanki onun için geç bir ay yine de yanlış olabilir o dişler düşüyor mu 6 7 ayda bilen beni de aydınlatırsa sevinirim

NURSENA123

diş dökmüştür

Pila

Evet hepsini dökecek 4 5 ay once yaşadım bende 3 4 gun icinde yenilerinin ciktigini görürsünüz. Islak mamayla destek yapin ama bir anda degil 3 parca halinde 2 gune yayin kuru mama da verin bol su içer ateşi cikarsa. Eger dis kanamasi olursa(bende oldu kendini yalarken patileri kan olmustu) vet e götürün. Birde olaki iki patisiyle çenesini ovusturma yaparsa da vet e gidin dis sallaniyordur ama dusmuyordur onun icin ugrasir. O da kanama ve agri yapar. Geçmiş olsun ve kolay gelsin size.

NURSENA123

süt dişleri onlar