İp Yuttu !!!

Esila46

Arkadaşlar kedim gizledigim ipi bulmuş 1,5 MT uzunluğunda yorgan ipi. Yutmuş aradım hiçbir yerde yok. Farkettim gibi hemen malt verdim. 3 ml şırınga ile zeytinyağı içirdim. Yaş mama verdim. Başka napabilirim.

16 CEVAP

Ozge00

1,5 metre ipi nasil yutmus? Yuttuysa bile bu uzunlukta bir ipi çıkarmakta zorlanabilir. Bence veterineriniz ile iletişim halinde olun. Umarım sorun olmadan çıkarır

gulayk7

Yuttugundan emin misin? Yapman gereken şey beklemek yeterince şey yapmışsın midesini bozma. Onu kıl gibi düşün kusarak ya da dışkısıyla çıkarır.

Merve203

Ayni uzunlukta bir hasir ipte benim kesim yutmustu. Poposundan sallanan bir ip gorurseniz cekmeyin. Ciktikca makasla ciktigi kadarini kesin. Fakat cekip cikarmaya calismayin bagirsaklarina zarar verirsiniz. Veteriner bana ciktikca kesmem gerektigini soylemisti. Hareketlerinde degisiklik yoksa ve yemek yiyor su iciyorsa bir sekilde cikaracaktir.

ayliny

Kedilerin ip yutması çok zararlı diline dolanarak yutup organların kesilmesini sağlayabiliyor. Eğer bir ip yuttuğuna eminseniz ve hareketlerinde değişiklikler farkettiyseniz veterinere götürmeniz en sağlıklısı olur. İpin uzunluğu 1.5 metreyse yutmamış olma ihtimali var. Belki oynayıp bir köşeye bırakmış olabilir.

Esila46

Arkadaşlar çok şükür buldum çıkardı dışkısı ile çok mutluyum.. hepinize ilginizden dolayı teşekkür ederim..

Themis_hy

@FeyzaZeynep uzun ipi kusturarak midesinden çıkarttırmak çok tehlikeli, ip uzun olduğu için bir miktarı bağırsaklara indiyse kusarken bağırsakları yırtılabilir. Bilinçli hiç bir veteriner kusturmaz.

Anonymus641126

Kendisi kusarak çıkartır ipi ;)

Esila46

Peki hareketlerin de bir degisiklik olmazsa iyi mi demektir? Çünkü ne zaman yediğini bilmiyorum ve dışkısını inceleyemedim. Bugün inceledim birşey yoktu.

Merve203

Kakasini yapmasinda zorluk cektigini gorurseniz ya da kabizlik yasarsa hemen veterinere götürün.

Themis_hy

Kusması iyi olmaz kusturmaya çalışmayın sakın. Kakasından çıkartır zaten. 3 gün elinize eldiven giyip kakasını didik didik arayın. 3-4 gün içinde kakadan çıkmazsa veterinere götürün röntgen çekip bakarlar.

Busebakis

Bazı veterinerler endoskopi ile yutulan şeyleri çıkarıyor bir veterinerle görüşmenizi öneririm

FeyzaZeynep

Bizim veterinerimiz oksijenli su içirip kusturmuştu

Esila46

Arkadaşlar kedim ipi ne zaman yuttu bilmiyorum belki de çıkartmıştır. Şimdi dışkısına baktım birşey yok gayet sağlıklı bir dışkı kendisi de hareketleri çok normal. Belkide görmediğim zaman çıkarmıştır bende atmışımdır farketmeden. İnşaAllah bu sessiz canlılara birşey olmaz.

Themis_hy

Gözün aydın :)

direnaj

Kedim 1.5 m civarinda ipi yuttu, oyun oynatirken bi anlik telefona cevap vermem ile yutmasi arasinda 5 sn gecmedi. Veterineri aradim. Bekleyin dedi ama asiri endiseliyim. Malt vs yedirmeli miyim? Sabaha kadar beklememi soyledi. Sizin yaptiginiz gibi zeytinyagi icirmeli miyim ya da malt yedirmeli miyim bilemiyorum. Su an cok sakin bi sekilde yatiyor ama ben bisey olacak diye korkudan diken ustundeyim.